Sisukord
Eesti
Postimees
20.01.2016
Eesti Mälumäng Mis on dissotsiatiivne fuuga? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 20. jaanuar Töökogemus võib hakata asendama tasemeharidust Õigeusklikud tegid jäise supluse Eesti lühiuudised Tagakülg Talvik süüdistab politseijuhti raha kuritarvitamises Politseijuhid skandaalide keerises Mees, kes kõndis taevasse Põgenike saabumiseks tuleb veel palju tööd teha Elmar Vaher: minu jaoks oli oluline osta hea töövahend Eesti stjuardessid on lennuks valmis Majandus TÄISMAHUS: EMT ja Elion kaovad ajalukku Majanduse lühiuudised Suurima elektritootja vara odavnes kardetust vähem Välismaa Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Välismaa lühiuudised Kudrini tulek annaks lootust reformidele Venemaal Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Arvamus Juhtkiri: piinlik lugu Mart Helme: tegusid, mitte narratiive Taavi Minnik: Poola tee ei vääri järgimist Vastukaja Erkki Bahovski: solvuks? Merje Leemets: Eesti kool oskab hoolida ka sõja eest põgenenud lastest Postimees 1931. aastal: «Otsustav võitlus» Kultuur «Pangalaenuga» tšillivad Toompere ja Võigemast Üllatavad hetked, rõõmsad (taas)kohtumised Sport Tarvas saadab kaks leegionäri koju Tarvas saadab kaks leegionäri koju Spordi lühiuudised Kontaveit eelistab kurvastamisele kaotusest õppida Rocki laatsaret võitles, aga eurosarjast langeti välja Ralf Aronit ootavad vormelimaailmas kõrgkooli eksamid Tarbija Uriinipidamatusele leidub lahendusi Lumerookimine võib südamele liiga teha Tartu Äsja puhastatud tee kattus lopaga Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised? Vana staabihoone ja söökla leiavad lõpu Konguta plaanib kuulsa nahakunstniku ausammast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis on dissotsiatiivne fuuga?

1 min lugemist

Kaarel Arbi Tallinnas elav ema Eha Arb suhtles tartlasest pojaga viimasel paaril aastal peaasjalikult telefoni teel.

Tellijale Tellijale

«Tema lapsepõlves ja veel Tallinnas elamise ajal ei märganud me keegi, et Kaarli vaimsel tervisel midagi viga oleks,» kirjutas ta ajakirjanikule. «Viimase kadumise ajal otsisid mõned Kaarli tuttavad igasuguseid diagnoose ja leidsid dissotsiatiivse fuuga nimelise haiguse.»

Fuuga on väga harva esinev dissotsiatiivse häire vorm, see võib kesta tundide, aga erandjuhtudel ka kuude kaupa. Seisundiga kaasneb mälukaotus ja rändamine juhuslikes paikades. Seejuures võib inimesel tekkida fuugaseisundi ajaks täiesti uus identiteet. Pärast fuugast väljumist taastuvad küll selle eelsed mälestused, samas ei pruugi inimene mäletada midagi fuuga seisundis viibimise ajast.

19.01.2016 21.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto