Sisukord
Eesti
Tänane leht
20.01.2016
Eesti Mälumäng Mis on dissotsiatiivne fuuga? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 20. jaanuar Töökogemus võib hakata asendama tasemeharidust Õigeusklikud tegid jäise supluse Eesti lühiuudised Tagakülg Talvik süüdistab politseijuhti raha kuritarvitamises Politseijuhid skandaalide keerises Mees, kes kõndis taevasse Põgenike saabumiseks tuleb veel palju tööd teha Elmar Vaher: minu jaoks oli oluline osta hea töövahend Eesti stjuardessid on lennuks valmis Majandus TÄISMAHUS: EMT ja Elion kaovad ajalukku Majanduse lühiuudised Suurima elektritootja vara odavnes kardetust vähem Välismaa Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Välismaa lühiuudised Kudrini tulek annaks lootust reformidele Venemaal Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Arvamus Juhtkiri: piinlik lugu Mart Helme: tegusid, mitte narratiive Taavi Minnik: Poola tee ei vääri järgimist Vastukaja Erkki Bahovski: solvuks? Merje Leemets: Eesti kool oskab hoolida ka sõja eest põgenenud lastest Postimees 1931. aastal: «Otsustav võitlus» Kultuur «Pangalaenuga» tšillivad Toompere ja Võigemast Üllatavad hetked, rõõmsad (taas)kohtumised Sport Tarvas saadab kaks leegionäri koju Tarvas saadab kaks leegionäri koju Spordi lühiuudised Kontaveit eelistab kurvastamisele kaotusest õppida Rocki laatsaret võitles, aga eurosarjast langeti välja Ralf Aronit ootavad vormelimaailmas kõrgkooli eksamid Tarbija Uriinipidamatusele leidub lahendusi Lumerookimine võib südamele liiga teha Tartu Äsja puhastatud tee kattus lopaga Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised? Vana staabihoone ja söökla leiavad lõpu Konguta plaanib kuulsa nahakunstniku ausammast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talvik süüdistab politseijuhti raha kuritarvitamises

3 min lugemist
Postimehe päevaintervjuu Elmar Vaheri ja Artur Talvikuga. FOTO: Mihkel Maripuu

Eile lahvatas skandaal politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri ümber, kes ostis endale ameti krediitkaardiga 139-eurosed matkasaapad ning 299 eurot maksnud kõrvaklapid. Kuigi Vaher soetas kõrvaklapid oma puhkuse esimesel päeval Tallinna lennujaamast, selgitas ta, et ostis need siiski töötegemiseks.

Tellijale Tellijale

Vaheri väitel oli ta juba ammu pidanud vajalikuks korralikud kõrvaklapid osta ning just Tallinna lennujaamas perega puhkusele sõitma asutades oli tal nende valimiseks piisavalt aega. Matkasaabaste ostu kohta polnud politsei- ja piirivalveameti ametnikud nõus peadirektori kuluaruannet reeglitele viidates kinnitama ning seetõttu maksis Vaher need oma rahast detsembris kinni.

Vaheri ametikrediitkaardi kasutamise küsimuse tõstatas riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees, Vabaerakonna fraktsiooni kuuluv Artur Talvik, kelle hinnangul kuritarvitas politseijuht nõnda käitudes asutuse raha ning rikkus läbipaistva ja ausa juhtimise põhimõtet. Samuti nõudis ta, et Vaher astuks tagasi.

19.01.2016 21.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto