Sisukord
Eesti
Postimees
20.01.2016
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Talvik süüdistab politseijuhti raha kuritarvitamises

3 min lugemist

Eile lahvatas skandaal politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri ümber, kes ostis endale ameti krediitkaardiga 139-eurosed matkasaapad ning 299 eurot maksnud kõrvaklapid. Kuigi Vaher soetas kõrvaklapid oma puhkuse esimesel päeval Tallinna lennujaamast, selgitas ta, et ostis need siiski töötegemiseks.

Tellijale

Vaheri väitel oli ta juba ammu pidanud vajalikuks korralikud kõrvaklapid osta ning just Tallinna lennujaamas perega puhkusele sõitma asutades oli tal nende valimiseks piisavalt aega. Matkasaabaste ostu kohta polnud politsei- ja piirivalveameti ametnikud nõus peadirektori kuluaruannet reeglitele viidates kinnitama ning seetõttu maksis Vaher need oma rahast detsembris kinni.

Vaheri ametikrediitkaardi kasutamise küsimuse tõstatas riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees, Vabaerakonna fraktsiooni kuuluv Artur Talvik, kelle hinnangul kuritarvitas politseijuht nõnda käitudes asutuse raha ning rikkus läbipaistva ja ausa juhtimise põhimõtet. Samuti nõudis ta, et Vaher astuks tagasi.

19.01.2016 21.01.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto