Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.01.2016
Eesti Mälumäng Mis on dissotsiatiivne fuuga? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 20. jaanuar Töökogemus võib hakata asendama tasemeharidust Õigeusklikud tegid jäise supluse Eesti lühiuudised Tagakülg Talvik süüdistab politseijuhti raha kuritarvitamises Politseijuhid skandaalide keerises Mees, kes kõndis taevasse Põgenike saabumiseks tuleb veel palju tööd teha Elmar Vaher: minu jaoks oli oluline osta hea töövahend Eesti stjuardessid on lennuks valmis Majandus TÄISMAHUS: EMT ja Elion kaovad ajalukku Majanduse lühiuudised Suurima elektritootja vara odavnes kardetust vähem Välismaa Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Välismaa lühiuudised Kudrini tulek annaks lootust reformidele Venemaal Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Arvamus Juhtkiri: piinlik lugu Mart Helme: tegusid, mitte narratiive Taavi Minnik: Poola tee ei vääri järgimist Vastukaja Erkki Bahovski: solvuks? Merje Leemets: Eesti kool oskab hoolida ka sõja eest põgenenud lastest Postimees 1931. aastal: «Otsustav võitlus» Kultuur «Pangalaenuga» tšillivad Toompere ja Võigemast Üllatavad hetked, rõõmsad (taas)kohtumised Sport Tarvas saadab kaks leegionäri koju Tarvas saadab kaks leegionäri koju Spordi lühiuudised Kontaveit eelistab kurvastamisele kaotusest õppida Rocki laatsaret võitles, aga eurosarjast langeti välja Ralf Aronit ootavad vormelimaailmas kõrgkooli eksamid Tarbija Uriinipidamatusele leidub lahendusi Lumerookimine võib südamele liiga teha Tartu Äsja puhastatud tee kattus lopaga Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised? Vana staabihoone ja söökla leiavad lõpu Konguta plaanib kuulsa nahakunstniku ausammast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: piinlik lugu

2 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Riigikogu liige, korruptsioonivastase erikomisjoni juht Artur Talvik süüdistab politsei- ja piirivalveameti juhti Elmar Vaherit avaliku raha kuritarvitamises. Talvik esitas arupärimise siseministrile ning nõuab Vaheri ametist kõrvaldamist. Vaher selgitas ja palus vabandust, kuid teatas, et töölt lahkumiseks ta põhjust ei näe.

Tellijale Tellijale

Avalikus teenistuses oleval tippjuhil on lihtne libastuda. Igapäevases töös tuleb anda kümneid allkirju, langetada pidevalt otsuseid. Teadmatusest tulenev eksimine on inimlik, teadlik eksimus seevastu näitab hoolimatust. Hinnatud asjatundja puhul teeb see iseäranis kurvaks, sest meie väikeses ühiskonnas pole selliseid inimesi jalaga segada.

Tippametniku või -poliitiku käitumisele hinnangut andes pole alati võimalik lähtuda üheselt seadusepügalast, ajada näpuga paragrahvides järge. Demokraatlik õigusriik tähendab muuhulgas sedagi, et tegevus ei pea mitte ainult olema aus, vaid ka näima aus. Igaüks, kes sooritab oste avalikku raha kasutades, näiteks asutuse krediitkaardiga, peab olema valmis, et selle kohta hiljem küsimusi esitatakse. Riigikogu liikmed näiteks on kuluhüvitisi kasutades tekitanud hulgaliselt vaieldavaid ja rahvaesindaja ametit diskrediteerivaid olukordi.

19.01.2016 21.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto