Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (13) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (8) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised?

9 min lugemist
Esmaspäeval kohtusid Tartu raeplatsil sülearvutite, nutitelefonide ja kalendermärkmikuga varustatud Laeva vallavolikogu esimees Külli Suvi (vasakult), Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks, Tartu vallavanem Aivar Soop, Tähtvere vallavanem Rein Kokk, Puhja vallavolikogu esimees Vahur Jaakma, Puhja vallavanem Priit Pramann, Laeva vallavanem Koit Prants ja Tähtvere vallavolikogu esimees Urmas Tartes (ees keskel), et hakata kavandama nelja valla ühinemisläbirääkimisi. FOTO: Sille Annuk

Viimasel paarikümnel aastal on erinevad ministrid üritanud ellu viia haldusreformi, Tartumaal ja suuremas osas Eestiski pole sellest suurt midagi välja tulnud. Nüüd on valitsus taas täis otsustavust ja siin-seal, ka meie kandis, liigub juba kosilasi. Vaatamata heanaaberlikele suhetele on Tartumaal teiste omavalitsusega ühinemise suhtes kahtlusi siiski rohkem kui lootust paremale tulevikule.

Tellijale

«Kahelda pole enam midagi, tegutseda tuleb,» kinnitas aga Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks ja haaraski esmaspäeval härjal sarvist. Nimelt kohtusid tol päeval neutraalsel pinnal ehk Tartu raekoja ees Puhja, Laeva, Tähtvere ning Tartu valla volikogu esimehed ja vallavanemad, kes Tartumaa esimeste omavalitsuste juhtidena arutasid sel nädalal algavate ühinemisläbirääkimiste ajakava ja korraldust.

«Selle asjaga ei anna enam oodata,» ütles Tähtvere vallavanem Rein Kokk. «On viimane aeg Euroopa Liidust raha saada ning mida suurem on omavalitsus, seda suuremad on toetuste võimalused ja seda kergem on ka omaosalust tasuda.»

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto