Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
20.01.2016
Eesti Mälumäng Mis on dissotsiatiivne fuuga? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 20. jaanuar Töökogemus võib hakata asendama tasemeharidust Õigeusklikud tegid jäise supluse Eesti lühiuudised Tagakülg Talvik süüdistab politseijuhti raha kuritarvitamises Politseijuhid skandaalide keerises Mees, kes kõndis taevasse Põgenike saabumiseks tuleb veel palju tööd teha Elmar Vaher: minu jaoks oli oluline osta hea töövahend Eesti stjuardessid on lennuks valmis Majandus TÄISMAHUS: EMT ja Elion kaovad ajalukku Majanduse lühiuudised Suurima elektritootja vara odavnes kardetust vähem Välismaa Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Välismaa lühiuudised Kudrini tulek annaks lootust reformidele Venemaal Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Arvamus Juhtkiri: piinlik lugu Mart Helme: tegusid, mitte narratiive Taavi Minnik: Poola tee ei vääri järgimist Vastukaja Erkki Bahovski: solvuks? Merje Leemets: Eesti kool oskab hoolida ka sõja eest põgenenud lastest Postimees 1931. aastal: «Otsustav võitlus» Kultuur «Pangalaenuga» tšillivad Toompere ja Võigemast Üllatavad hetked, rõõmsad (taas)kohtumised Sport Tarvas saadab kaks leegionäri koju Tarvas saadab kaks leegionäri koju Spordi lühiuudised Kontaveit eelistab kurvastamisele kaotusest õppida Rocki laatsaret võitles, aga eurosarjast langeti välja Ralf Aronit ootavad vormelimaailmas kõrgkooli eksamid Tarbija Uriinipidamatusele leidub lahendusi Lumerookimine võib südamele liiga teha Tartu Äsja puhastatud tee kattus lopaga Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised? Vana staabihoone ja söökla leiavad lõpu Konguta plaanib kuulsa nahakunstniku ausammast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised?

9 min lugemist
Esmaspäeval kohtusid Tartu raeplatsil sülearvutite, nutitelefonide ja kalendermärkmikuga varustatud Laeva vallavolikogu esimees Külli Suvi (vasakult), Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks, Tartu vallavanem Aivar Soop, Tähtvere vallavanem Rein Kokk, Puhja vallavolikogu esimees Vahur Jaakma, Puhja vallavanem Priit Pramann, Laeva vallavanem Koit Prants ja Tähtvere vallavolikogu esimees Urmas Tartes (ees keskel), et hakata kavandama nelja valla ühinemisläbirääkimisi. FOTO: Sille Annuk

Viimasel paarikümnel aastal on erinevad ministrid üritanud ellu viia haldusreformi, Tartumaal ja suuremas osas Eestiski pole sellest suurt midagi välja tulnud. Nüüd on valitsus taas täis otsustavust ja siin-seal, ka meie kandis, liigub juba kosilasi. Vaatamata heanaaberlikele suhetele on Tartumaal teiste omavalitsusega ühinemise suhtes kahtlusi siiski rohkem kui lootust paremale tulevikule.

Tellijale Tellijale

«Kahelda pole enam midagi, tegutseda tuleb,» kinnitas aga Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks ja haaraski esmaspäeval härjal sarvist. Nimelt kohtusid tol päeval neutraalsel pinnal ehk Tartu raekoja ees Puhja, Laeva, Tähtvere ning Tartu valla volikogu esimehed ja vallavanemad, kes Tartumaa esimeste omavalitsuste juhtidena arutasid sel nädalal algavate ühinemisläbirääkimiste ajakava ja korraldust.

«Selle asjaga ei anna enam oodata,» ütles Tähtvere vallavanem Rein Kokk. «On viimane aeg Euroopa Liidust raha saada ning mida suurem on omavalitsus, seda suuremad on toetuste võimalused ja seda kergem on ka omaosalust tasuda.»

19.01.2016 21.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto