Sisukord
Rahakott
Tänane leht
21.01.2016
Eesti Kõrvaklappide võrra hoiti kokku alluvatelt Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Turistipääse juba linnapiiril Dilbert Pühapäeval avatakse Kadriorus Jaan Poska monument Elioni ja EMTd ei ole enam, elagu Telia Tagakülg Riik võib taas hambaravi hüvitama hakata Talvik vallandas parvlaevavaidluse Eesti lühiuudised Haigushüvitise väljamaksmine viibib IT-vea pärast Majandus Elioni ja EMTd ei ole enam, elagu Telia Majanduse lühiuudised Viinakartelli kohtuasja osalised pääsesid süüst Suur puidupõletamine toob metsamajandusse buumi Välismaa Raport valgustab Moskva vihastaja surma Ei tähendab ei – norralaste õpetus vägistamisvastasel kursusel migrantidele EL kaalub kolmandate riikide kurjategijate andmebaasi lisamist Polooniumimõrv Välismaa lühiuudised Arvamus Andres Reimer: Äripäeva ämber Postimees 1922. aastal: Läti valitsuse uus märgukiri nõukogude Venemaale Juhtkiri: puudest elektri tegemine pole paha plaan Mari Tammar: mis on Eesti? PEN-klubi Eesti keskuse pöördumine Kaur Kenderi kaitseks Päeva karikatuur Florian Hartleb: Merkeli loojang Andres Herkel: demokraatia tulihänd ja tasakaalu külm pea (2) Kultuur Täna mängime sõda, homme läheme varieteesse Sport Spordi lühiuudised Tänak peab vormima kogemused tulemuseks, Ogier kindlustab trooni Järvekülje ja Leppiku kohal euromängu eel küsimärgid Miljardeid ja kärpekääre kaitseb terve sõjavägi Tallinn Pühapäeval avatakse Kadriorus Jaan Poska monument Tarbija Soolarantidest vabanemine nõuab keemia abi Riik võib taas hambaravi hüvitama hakata Tartu Kelly peab püsima rajal Aardepiraatide elu läheb kibedaks Urmas Klaas: lasteaiatasu pole tõstetud uisapäisa Vanemuise balletiartistil Matthew Jordanil elab stepptants südames Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haigushüvitise väljamaksmine viibib IT-vea pärast

1 min lugemist
FOTO: Aivar Aotäht / Sakala

Sel aastal haiguslehele jäänud või sünnituspuhkusele minevaid inimesi ootab ees ebameeldiv üllatus, sest tehnilise rikke tõttu viibib töövõimetushüvitiste väljamaksmine. Maksuamet lubab probleemi lahendada enne hüvitise maksmise tähtaja saabumist.

«Jaanuaris sünnituspuhkusele jäävate naiste seas on praegu suur kära töövõimetuslehtede väljamaksmise ümber, kuna eesti.ee kodulehel ning ka haigekassa kodulehel üleval teavitus sisuga, et EMTA (maksuamet – toim.) rikke tõttu kõik väljamaksed peatatud,» kirjutas Postimehe poole pöördunud naine. Inimesi teeb murelikuks asjaolu, et puudub info, millal süsteem töökorda saab. «Erinevad lapseootel emad helistavad haigekassasse ning haigekassa jagab erinevat infot, millal maksmine taastub ning nüüd juba üleval külajutud, et haigekassal ei olegi raha, mida välja maksta,» kirjutas naine.

Haigekassa teatab oma veebilehel, et 2016. aastal alanud töövõimetuslehtede alusel töövõimetushüvitise maksmine on ajutiselt peatatud tehniliste probleemide tõttu. Maksu- ja tolliamet tegeleb probleemi lahendamisega ning viivitus ei mõjuta 2015. aastal alanud töövõimetuslehtede alusel hüvitise maksmist.

Maksuameti avalike suhete juht Rainer Laurits selgitas, et iga aasta alguses teeb amet eelmise aasta tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsioonidelt kokkuvõtteid ning edastab sotsiaalmaksu andmed haigekassale.

«Selle aasta alguses on olnud tõrge X-tee vahendusel haigekassale 2015. aasta tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsioonidelt (TSD) andmete edastamisega,» tunnistas ta. Tõrge tekkis, kui amet hakkas haigekassale edastama andmeid eelmisel aastal uuendatud TSD-lt. Selle peale ilmnesid X-tee teenuses deklaratsiooni uuendamisest tingitud vead.

Maksu- ja tolliamet on tõrke täpsed põhjused välja selgitanud ja lähipäevil peaks teenus korda saama.

«Igal juhul tagame selle, et ravikindlustatud inimesed saavad hüvitise kätte enne tähtaja saabumist,» lubas Laurits. Maksuamet palub hüvitise ootajatelt viivituse pärast vabandust. «Seoses elektroonilise töövõimetuslehe kasutuselevõtuga mullu on väljamakseid tehtud kiiresti ning seetõttu ootavad inimesed, et hüvitis laekub kiiresti,» sõnas Laurits.

Seotud lood
20.01.2016 22.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto