Sisukord
Töö
Postimees
23.01.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Leopard lõbutseb lumes Valev ja Tanel kutsusid kõik sugulased ja sõbrad sünnipäevale Esikülg 23. jaanuar Tööinspektsioon: maksmist saab nõuda, kui koolituskulud on ebamõistlikult suured Nordic Aviationi värbamistaktika paneb piloodid muretsema Kui direktor kohtub ministriga Jaan Poska kuju jõudis Kadriorgu Soome kohus mõistis jõhkrutsenud eestlased vangi Eesti lühiuudised Surnud mehe süüdistav sõrm Välismaa Mis perekonnanime kannab nüüd Putini eksabikaasa Ljudmila? Taani linn tegi sealiha kohustuslikuks Pagulaskeskust ei hoiatatud pussitajapalestiinlase saabumise eest Brasiilia naiste kartus ehk Zika hirmutab emasid Välismaa lühiuudised Taani asub migrantidelt ülalpidamiskulusid kasseerima Arvamus Hanna-Hulda Reinkort: Eesti kui põhjala riik Postimees 1940. aastal: millest tuleb Põhja-Euroopa kliima pehmenemine? Leelo Tungal: turvatunne Ene Pajula veste: miks me õieti kakleme, küsib mammi Juhtkiri: torm maailmamajanduses tulekul? Vaba kinumees Surnud mehe süüdistav sõrm Paras paar Puud-ahju-mees Päeva karikatuur Kultuur Konservatiivsed väärtused välkuvate peeniste vahel Kümnes(se)! Nädala album. House-müstikat arhiividest Viiruki- ja väävlihõnguline Viljandi Aja auk. Poolalasti muusikud Eesti teatri suured küsimused Luulehetk – hetk luules Jaan Kaplinski Ariadne lõng Jaan Kaplinski Soomes Sport Spordi lühiuudised 23.01 Tänaku päev Monte Carlos: uperpall, õnn ja tagasihoidlikud panused Tahate head suusatreenerit? Aga palun, valige! Eesti koondis sai võimaluse ajalugu korrata Killing uuest kooslusest: nendega võib OM-kohta püüda Eesti pürib teisel katsel Maailmaliigasse Tarbija Nordic Aviationi värbamistaktika paneb piloodid muretsema Erivajadusega noored vajavad pärast kooli tööle minekul abi Tööinspektsioon: maksmist saab nõuda, kui koolituskulud on ebamõistlikult suured AK Leelo Tungal: turvatunne Jaan Kaplinski sünnipäevaks ilmus tema elulugu Poola on endaga külmas sõjas Peeter Langovitsi tagasivaade: barrikaadid Toompeal Aja auk. Poolalasti muusikud Nädala album. House-müstikat arhiividest Poola ei ole noomimist vajav ulakas koolipoiss Eesti Energia rokib sajaga! Kõik on formuleerimise küsimus Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Arter Laulavad ja mängivad Erki Savisaar: Olen püüdnud kogu elu olla eeskujudest vaba, olla ainult mina ise Mees kaugelt, kes viib Eestit maailma Kui meheau lendab õhku Elu pärast kiiret tuntust Justin Petrone: taskust ja närimiskummist Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nordic Aviationi värbamistaktika paneb piloodid muretsema

4 min lugemist
Nordic Aviationi esimene lennuk FOTO: Liis Treimann

Uus rahvuslik lennufirma Nordic Aviation Group on läinud sama teed nagu paljud maailma odavlennufirmad ning otsib oma ridadesse noori Eesti piloote, kes on valmis tüübikoolituse ise kinni maksma. Arvestades aga firma pakutavat nappi palka, jätab selline värbamistingimus pilootidele esimesel paaril tööaastal igapäevakulutusteks üpris vähe raha taskusse.

Tellijale

«Probleemiks on siin punkt: kandidaatidelt ootame valmisolekut tüübikoolituse kulude katmiseks kahe kuni kolme aasta jooksul,» ütles Postimehe poole pöördunud anonüümseks jääda sooviv lennuakadeemia lõpetanud noor piloot, kellele jäi jaanuari alguses silma kooli meililisti saadetud töökuulutus, millega Nordic Aviation piloote otsib.

Töökuulutuses seisis, et Nordic Aviation Group pakub lennuakadeemia piloodi eriala lõpetanutele tööd lennukite CRJ700/900 esimese ohvitserina ning tüübikoolitused toimuvad 2016. aasta esimeses kvartalis. Lisatud oli, et kandidaadid peavad olema valmis tüübikoolituste kulude katmiseks kahe kuni kolme aasta jooksul ning need, kel on üldlennuaeg vähemalt 3000 tundi, võivad kandideerida kapteni ametikohale.

Postimehe poole pöördunud noore piloodi hinnangul läheb tüübikoolituste kulude katmise tingimus vastuollu seadusega ning võib mõjutada negatiivselt ka üleüldist lennuturvalisust. Ta selgitas, et töölepingu seadus näeb tööandja kohustustena ette, et tööandja peab tagama töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kandma koolituskulud ja maksma koolituse ajal keskmist töötasu.

22.01.2016 25.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto