Taani asub migrantidelt ülalpidamiskulusid kasseerima

  • Sel nädalal teise lugemise läbinud seadus jõustub tõenäoliselt veebruaris.
  • Peale väärtesemete äravõtmise raskendatakse ka perede ühinemist.
  • ÜRO ja inimõiguslased peavad Taani seadust julmaks ja õigusvastaseks.
  • Kõik Põhjala riigid püüavad migrante tõrjuda piirikontrolliga.
9. jaanuaril Kopenhaageni lennujaamas toimunud kokkupõrge migrante toetava organisatsiooni «Pagulased on teretulnud» ja reisidokumente kontrollivate Taani politseinike vahel. FOTO: Thomas Borberg/AP/Scanpix

Pärast lõppeval nädalal parlamendis edukalt teise lugemise läbimist saab tõenäoliselt juba ülehomme Taanis heakskiidu ning hakkab juba veebruarist kehtiima seadusemuudatus, mis lubab varjupaigataotlejatelt nende ülalpidamise eest ära võtta raha ja paremad asjad.

Tellijale Tellijale

Vastavalt sellele võib Taani politsei konfiskeerida riiki saabuvatelt pagulaskandidaatidelt kõik, mille väärtus ületab 1340 eurot. Sentimentaalse väärtusega isiklikke asju, nagu näiteks abielusõrmused, ei arvestata sõltumata nende hinnast selle vara sisse.

Saadavaid summasid kasutataks pagulaste ülalpidamiseks. Idee toetajad meenutavad, et ka näiteks töötuks jäävatelt taanlastelt võivad ametnikud nõuda, et nad müüksid riigiabi saamiseks oma väärtuslikuma vara. Internetiportaali TheLocal järgi öeldakse selles kontekstis, et taanlane olla ongi kulukas, ja meenutatakse riigi kopsakaid tulumaksumäärasid.

22.01.2016 25.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto