Sisukord
Sport
Tänane leht
25.01.2016
Eesti Riigikogul tõotab esmaspäeval tulla kirglik tööpäev Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Haarang kahele narkolaborile Tagakülg 25.1 Võõra häda pealt ei õnnestu enam teenida Viigerhülged võivad Läänemeres välja surra Kontrollikoja liiget ei hakata konkursiga otsima Perearst peaks läbi tegema õpipoisi aja Eesti lühiuudised Norra soomukiostu varjus hõõgub tüli Majandus Acronis: Eestisse laienemine ei olnud väärt jõu, aja ja raha raiskamist Turgude turbulents laastab pensionifonde Välismaa Hispaania tõsieluseriaal hakkab otsima nunnasid Tutanhamoni habeme liimijaid ootab kohus Välismaa lühiuudised Chișinău pakases protestivad nii parem- kui vasakpoolsed Arvamus Henrik Roonemaa: kas lepatriinu-kultuur muutub? Olev Remsu: hundid ja pagulased Päeva karikatuur Risto Berendson: kolhoosikord Tallinna Sadamas Juhtkiri: puntratants võimumäel Postimees 1928. aastal: 6000 hobust jääd lõhkumas Kultuur Tartu Uus Teater tähistab Evald Aaviku juubelit Film, mis vaataja alla neelab Mitte segada, inimesed surevad Sport Spordi lühiuudised Epeenaiste ideaalne päev tuli ainuõigel hetkel Tänaku nelja päeva pikkune rehvitest Monte Carlos lõppes edukalt Seni ainus eestlane X-mängudel: see on omaette maailm Kalevi kaotuste seeria sai jätku, uus tsenter olemas Zahknal uus treener, meeskond esikümnes Tallinn Võõra häda pealt ei õnnestu enam teenida Tarbija Krediitkaardi limiiti võib ületada enda teadmata Pitsagigantide heitlus: kas valida eestlane, ameeriklane, itaallane või venelane? Tartu Piraat ja Taimõr võitlevad seakatkuga Soosik näitas suurvõistlusel taset Linnavolikogus: suured ideed ja Madruse uulits Lapsesõbralik Tartu. Kas kiita või kritiseerida? Usk, mis puudutab hinge Juhtkiri: vabadusega kaasneb vastutus Valimisea langetamine ei vaimusta noori Huvi õppetoetuse vastu püsib jätkuvalt leige Suur erihooldekodu tekitab Elvas palju küsimusi Soosik näitas suurvõistlusel taset Sügavad kultuurijäljed haljasalal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seni ainus eestlane X-mängudel: see on omaette maailm

3 min lugemist
  • Kadri Vaultier saavutas 2011. aastal lumelauakrossis 10. koha!
  • 2010. aastal loobus eestlanna X-mängude kutsest!
  • Praegu tegeleb Vaultier treeneripaberite tegemisega!
Kadri Vaultier (vasakul) X-mängudel. FOTO: Facebook/Kadri Pihla-Vaultier

29. jaanuaril võistlustulle astuvast Kelly Sildarust saab teine eestlane, kes osalenud maailmakuulsatel X-mängudel. Seni on maarjamaalastest maailma ekstreemspordivõistlusega sportlasena tutvust teinud vaid Kadri Vaultier (neiupõlvenimega Pihla). «Seal toimuv on ikka omaette tase, mida kusagil mujal ei näe,» meenutas eestlanna.

Tellijale Tellijale

Sotši olümpiamängudel meeste lumelauakrossis kuldmedali võitnud prantslase Pierre Vaultieri abikaasa Kadri Vaultier osales X-mängudel 2011. aastal samuti lumelauakrossis ja sai kirja igati hinnatava 10. koha. «Ekstreemspordimaailmas on X-mängud selgelt ja kindlalt number üks. Sellesarnast võistlust teist lihtsalt ei ole,» tõdes ta. «Olümpiamängudega on neid raske võrrelda, kuna need on kaks täiesti erinevat maailma.»

Nagu ameeriklastele omane, nii peab ka X-mängudel kõik olema kõige suurem, uhkem ja võimsam. 2011. aastal oli lumelauakrossi rada ehitatud äärmiselt ekstreemsena ning trassi viimane hüpe oli isegi suurem kui kõrval asetsenud Big Airi võistluse hüpe. Toonane rada sai niivõrd keeruline, et praeguseks Aspenis üheksal korral lumelauakrossi võitnud ameeriklanna Lindsey Jacobellis asus koos teistega protesteerima.

«Naiste jaoks ehitati kõrvale lõpuks uus hüpe, kuid meestel polnud kuhugi pääsu,» rääkis Vaultier. «Tavaliselt mehed ei kõhkle üldse ja on valmis kohe mäest alla tuiskama, kuid siis oli näha, et osadel võttis ikka jala värisema. Ma polnud varem sellist asja näinud. Tean, et paljud ikka kartsid. Ka kukkumisi oli lõpuks palju.»

23.01.2016 26.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto