Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
25.01.2016
Eesti Riigikogul tõotab esmaspäeval tulla kirglik tööpäev Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Haarang kahele narkolaborile Tagakülg 25.1 Võõra häda pealt ei õnnestu enam teenida Viigerhülged võivad Läänemeres välja surra Kontrollikoja liiget ei hakata konkursiga otsima Perearst peaks läbi tegema õpipoisi aja Eesti lühiuudised Norra soomukiostu varjus hõõgub tüli Majandus Acronis: Eestisse laienemine ei olnud väärt jõu, aja ja raha raiskamist Turgude turbulents laastab pensionifonde Välismaa Hispaania tõsieluseriaal hakkab otsima nunnasid Tutanhamoni habeme liimijaid ootab kohus Välismaa lühiuudised Chișinău pakases protestivad nii parem- kui vasakpoolsed Arvamus Henrik Roonemaa: kas lepatriinu-kultuur muutub? Olev Remsu: hundid ja pagulased Päeva karikatuur Risto Berendson: kolhoosikord Tallinna Sadamas Juhtkiri: puntratants võimumäel Postimees 1928. aastal: 6000 hobust jääd lõhkumas Kultuur Tartu Uus Teater tähistab Evald Aaviku juubelit Film, mis vaataja alla neelab Mitte segada, inimesed surevad Sport Spordi lühiuudised Epeenaiste ideaalne päev tuli ainuõigel hetkel Tänaku nelja päeva pikkune rehvitest Monte Carlos lõppes edukalt Seni ainus eestlane X-mängudel: see on omaette maailm Kalevi kaotuste seeria sai jätku, uus tsenter olemas Zahknal uus treener, meeskond esikümnes Tallinn Võõra häda pealt ei õnnestu enam teenida Tarbija Krediitkaardi limiiti võib ületada enda teadmata Pitsagigantide heitlus: kas valida eestlane, ameeriklane, itaallane või venelane? Tartu Piraat ja Taimõr võitlevad seakatkuga Soosik näitas suurvõistlusel taset Linnavolikogus: suured ideed ja Madruse uulits Lapsesõbralik Tartu. Kas kiita või kritiseerida? Usk, mis puudutab hinge Juhtkiri: vabadusega kaasneb vastutus Valimisea langetamine ei vaimusta noori Huvi õppetoetuse vastu püsib jätkuvalt leige Suur erihooldekodu tekitab Elvas palju küsimusi Soosik näitas suurvõistlusel taset Sügavad kultuurijäljed haljasalal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Huvi õppetoetuse vastu püsib jätkuvalt leige

3 min lugemist
Tartu ülikooli üliõpilasesinduse poliitikanõunik Tanel Sits soovitab vajaduspõhise õppetoetuse taotlus riigiportaalis lõpuni täita. FOTO: Kristjan Teedema

Vajaduspõhist õppetoetust on 2013. aastast saanud igal semestril vaid 23 protsenti kõigist taotlusõiguslikest tudengitest. Kuigi taotlemistingimusi on mitmel korral üliõpilastele soodsamaks muudetud, pole huvi suurenenud.

Tellijale Tellijale

Kaks ja pool aastat tagasi võeti kõrgharidusreformi tõttu kasutusele tudengite uued õppetoetuste liigid. Sealhulgas on ka vajaduspõhine õppetoetus, mis on mõeldud vähem kindlustatud peredest tudengitele.

Eesti ülikoolide tudengeid, kellel on õigus taotleda vajaduspõhist õppetoetust, on sellel õppeaastal ligikaudu 28 000. Praeguse õppeaasta sügissemestril on saanud toetust 6293 tudengit, sealhulgas Tartu kõrgkoolidest 2551 tudengit. Taotluse on esitanud veel 3400 üliõpilast, kuid saanud eitava vastuse.

23.01.2016 26.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto