T, 17.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

LHV pensionifondid tõusevad suureks tegijaks

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
LHV pensionifondid tõusevad suureks tegijaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Illustratsioon: Allikas: Pensionikeskus, Postimees

Kui praegu tegutseb pensionifondide turul viis fondivalitsejat, siis peagi arvatavasti ainult neli. Postimehe andmetel kavatseb Danske Banki Eesti filiaal müüa pensionifonde haldava tütarettevõtte Danske Capital. Tehing peaks lõpule viidama kuu jooksul.

Danske pensionifondide ülevõtmine oleks juba teine omataoline viimase kahe aasta jooksul. 2014. aastal võttis Nordea üle Ergo pensionifondid ning need liideti vastavate Nordea fondidega. Pärast seda jäi kohalikule turule üks suur (Swedbank), kaks keskmist (LHV ja SEB) ning kaks väikest (Danske ja Nordea) fondivalitsejat.

Pärast Danske pensionifondide ülevõtmist jääks järele vaid neli. Suurim on endiselt Swedbank, mille teise samba pensionifondide portfellide kogumaht ulatub 1,1 miljardi euroni. Kui praegu on LHV fondide kogumaht Swedbanki omast poole väiksem, siis pärast ülevõtmist muutuks LHV Swedbankile arvestatavaks konkurendiks – portfellide kogumaht on umbes 780 miljonit eurot.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles