E, 16.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tudeng uuris, miks ravimivõtmine ununeb

Aime Jõgi
, reporter
Tudeng uuris, miks ravimivõtmine ununeb
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Triin Durejko ütles pärast eilset autasustamist, et proviisoriõpe on põhjalik ja kohati väga raske ning nõuab väga suurt pühendumist. Kuid see on haridus, mis tagab õppijale alati töö – kas mõnes  haiglas, apteegis või ravimifirmas.
Triin Durejko ütles pärast eilset autasustamist, et proviisoriõpe on põhjalik ja kohati väga raske ning nõuab väga suurt pühendumist. Kuid see on haridus, mis tagab õppijale alati töö – kas mõnes haiglas, apteegis või ravimifirmas. Foto: Margus Ansu

Triin Durejko püüdis teada saada, kuidas patsiendid käituvad, kui arst on neile haiguse ilmnedes ravimi määranud, kuidas nad rohtu võtavad ja mismoodi sellesse suhtuvad. Tööst selgus, et rohi võib ununeda või et lihtsalt ei usuta oma haigust.

Uurimistöö juhendaja dotsent Daisy Volmer ütles, et Eestis ei ole veel sugugi hinnatud seda, kuidas elanikkond ravimeid kasutab. «See kõik on alles lapsekingades,» märkis ta.

Kuna ravijärgimus on väga lai teema, tuli Triin Durejkol oma uurimisobjektiks leida midagi konkreetset. Koostöös perearstiga keskendus ta neile patsientidele, kelle vereanalüüs näitas keskmiselt kõrgemat kolesteroolisisaldust ehk inimestele, kelle diagnoos on düslipideemia.  

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles