Sisukord
Film
Postimees
28.01.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Ministeerium ei näe ostetud artiklites probleemi Palju õnne Üle poole Eesti lastest ei oska ujuda Eesti ja majanduse lühiuudised Tagakülg Esikülg 28. jaanuar Erakordne libedus põhjustas liikluses kaose Riik muudab taas pensionisüsteemi Politsei kahtlustab hotell Bernhardi süütamist (1) Majandus Eesti ja majanduse lühiuudised Riik muudab taas pensionisüsteemi Välismaa Vilniuses algas kohus teletorni ründamise asjus Ränga korruptsiooni keskel elab kuus miljardit inimest Tippkorruptandi tiitli nimel võistleb Petrobras Janukovõtšiga Spalta_välised Troopikas levib Zika viirus Saksamaa on hädas tippnatsi Joseph Goebbelsi armupesaga Arvamus Taavi Veskimägi: Eesti energeetika 2016 - lokaalsest globaalseks, tsentraalsest hajutatuks Ingvar Pärnamäe: kui palju maksab Eesti tank? Lugejate kirjad Mari Tammar: korvpall – Eesti rahvussport? Postimees 1910. aastal: vanameelsed venestajad Juhtkiri: väike ebasõbralik ametnike riik? (1) Sirje Lemmik: piirilinnas muutusteta Päeva karikatuur Kultuur Seda õnne kõik ei aima, mis on vanal mehel siis… Evald Aavik 75: «Somnambuul» Postimehe kinos «Mandariinid» annab hoogu juurde ka gruusia filmile Sport Hälvin pääses EMil vabakavale Spordi lühiuudised Kelly Sildaru võistlemine X-mängudel sattus kahtluse alla X-mängud – miks ja kuidas see kõik algas? Austraalias sündinud Konta teeb Briti tennise ajalugu Eestlased võitsid kunagisel kuldalal taas MM-medali Eestile kaks olümpiakulda toonud relv unustati igaveseks Tallinn Rahumäel mälestati holokaustiohvreid Tarbija Koduõue saab puhtaks nii jääraua kui ka keemiaga Väike, aga väga tähtis tähis Tartu Palgavahed kärisevad suureks EELK avab Tartus uue perekeskuse Trummar reklaamib Kanaaridel Eestit Noori seob kirg kirjutamise vastu Hoogne filmilugu õpetas lastele tiimitööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

Evald Aavik 75: «Somnambuul» Postimehe kinos

1 min lugemist
Somnambuul» FOTO: Kaader filmist.

Alates tänasest kuni pühapäevani näitab Postimehe Kino näitleja Evald Aaviku juubeli puhul Sulev Keeduse meistriteost «Somnambuul» (2003).

Teise maailmasõja jalust põgenenud rannarootslaste külla on paigale jäänud ainult majakavaht Gottfried (Evald Aavik, pildil). Tema tütar, nooruke Eetla (Katariina Unt) loobub viimasel hetkel paadiga üle mere põgenemast ja naaseb koju. Nüüd on ta koos isaga silmitsi iseenda painete ja küla hõivanud nõukogude sõduritega.

Hirm võõra ja tundmatu ees sunnib Eetlat põgenema unenägudesse. Taeva, maa ning vee piiril seistes heitleb ta reaalsuse ja ulma, elu ja surma vahel. Majakasse varjunud arst Kasper (Ivo Uukkivi) püüab tüdrukut toetada, kuid temagi ei suuda Eetla vankumalöönud maailma tasakaalu tuua.

««Somnambuul» pole festivalifilm, mille silti on talle külge kleebitud, ehk Eesti kontekstis midagi sellist, mis on mõeldud ainult friikidele. «Somnambuul» on lihtsalt film. Hea sealjuures,» on kirjutanud filmiajakirjanik Tiit Tuumalu.

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
27.01.2016 29.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto