Sisukord
Välismaa
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (10) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (7) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ränga korruptsiooni keskel elab kuus miljardit inimest

2 min lugemist
  • Eile tutvustatud korruptsioonitaju tabeli tipus olid taas Põhjamaad.
  • Eesti jagab pingereas 23.-26. kohta Prantsusmaa ja Tšiiliga.
  • Suur osa OECD maadest rikub 1997. aasta konventsiooni
  • Korruptsioonitabeli päramikus on riigid, keda niigi vaevavad vaesus ja sõda.
Kahtlused, et Rootsi riigi osalusega TeliaSonera maksis sadu miljoneid dollareid altkäemaksu Usbekistani presidendi tütre Gulnara Karimovaga seotud ettevõtetele, heidavad varju ka Stockholmile. FOTO: Reuters/ScanPix

Esmapilgul paistavad Transparency Internationali tänavuses korruptsioonitajumise tabelis kõige eeskujulikumana Põhjamaad, kellest tippviisikusse ei kuulu vaid Island, kuid temagi on 168 riigi pingereas  esimeste seas ehk 13. kohal.

Tellijale

«Kuid paljalt see, et riigi avalik sektor on kodus puhas, ei tähenda, et ta poleks seotud korruptsiooniga mujal,» hoiatab Transparency tabelit saatvas lühiraportis. «Võtke näiteks Rootsi. Loendis on nad kolmandad, samas kahtlustatakse Soome-Rootsi firmat TeliaSonera – millest 37 protsenti kuulub Rootsi riigile – selles, et nad maksid tabeli 153. kohal seisvas Usbekistanis miljoneid dollareid altkäemaksu.»

Usbekistani skandaal tõi Teliale kaasa nii Rootsi enda kui ka USA justiitsministeeriumi uurimise, samuti puhastuse firma juhatuses ja nõukogus. Rootsi televisiooni kolme aasta taguse paljastuse järgi maksis Telia alates 2007. aastast Usbekistani presidendi tütre Gulnara Karimovaga seotud firmale 320 miljonit USA dollarit altkäemakse.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto