Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.01.2016
Eesti Piirivalve eriüksus harjutas käteväänamist Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eriüksuse liige peab suutma ujuda 400 meetrit Lasnamäel valmib aasta lõpuks uus tennisekeskus Albaania perekonna juhtum võib muuta seadust Kutseõppurid otsisid Tartus aasta tegijat Eesti lühiuudised Kooselust võib saada valitsuse lahkuminek Ülikoolid peavad võitlust ebaausate üliõpilastega Majandus Pärnakad varustavad tänapäeva Robin Hoode vibudega Majanduse lühiuudised Maksumuudatus soosib Statoili ja kahjustab Alexelat Välismaa Välismaa lühiuudised Hollandlaste plaan saadaks uued saabujad tagasi Türki (2) 5/28 NATOst täidab kaitsekulude normi Kirdekorpuse juht: me suudame reageerida väga kiiresti (1) Arvamus Edgar Savisaar: mida Jaan Poska ütleks? (1) Tiina Kaukvere: ole inimene Raul Vinni: pealesunnitud poliitiline enesetapp Postimees 1932.aastal: vabariigi valitsus lahkub Andrus Karnau: kuhu kaob raha? Kätlin Konstabel: võõrana võõral karnevalil Psühholoogiaprofessor ei osutunud pedofiiliks Päeva karikatuur Juhtkiri: tüli võimu pärast homopaaride varjus Sport Meistriliiga kohtunik sai tõsise kahtlustuse Vägev võit jättis Rockile võimaluse Spordi lühiuudised 29.01 20-aastane naiste pargisõidu staar: mina olen vana, Kelly on tulevik Valed otsused maksid kätte ja eneseületus jäi sündimata Kuningas ja kuninganna näitasid võimu Vähem hüppeid on Kelly Sildaru jaoks halb ehk saladused Aspenist Tallinn Lasnamäel valmib aasta lõpuks uus tennisekeskus Tarbija São Paulo – linn kui hall betoondžungel Tartu Riia mäe leedekraan jääb öösiti pimedaks Sulailm muutis linnaõhu pisut tervislikumaks Nobedad näpud võtsid mõõtu Näitleja Evald Aavik – põhimõtetega mees Noorte valijate teadlikkust tuleb tõsta ja neid usaldada Gaasiaktsiisi tõus: tehtud-mõeldud? Sõbrad ehitasid Riia tänavale «Väljapääsu» Sportlaste vorm saab viimast lihvi Lugu tuleb lavale tantsus ja videos Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kätlin Konstabel: võõrana võõral karnevalil

3 min lugemist
Kätlin Konstabel FOTO: Erakogu

Psühholoog Kätlin Konstabel kirjutab oma arvamusloos sellest, mida teha, kui keegi üritab jõuga tuua võõrale karnevalile oma reegleid. Kas sellistest külalistest tuleks vabaneda?

Tellijale Tellijale

Itaalia peaminister otsustas Iraani riigipea külaskäigu puhul – mis toovat kaasa kasulikke äritehinguid –Kapitooliumi muuseumi paljad skulptuurid kinni katta. Kölnis õpetatakse võõramaalastele buklettide abil, et avalikult urineerida ei tohi ning et karnevalimusi ja kerget veinist olekut ei tohi tõlgendada kutsena kiirelt seksima asuda. Kölnis korraldatakse selleks ajaks naiste turvalisuse kaitseks paremat valgustust ja spetsiaalselt naistele mõeldud turvatsoone, kus igaks juhuks saab suhelda ka sotsiaaltöötajaga. Need on lühikese aja jooksul laekunud uudised, mis annavad häirival moel aimu sellest, et lääne kultuurile omane on sattunud küsimärgi alla.

Möödunud aastal kirjutasin, et võimalus teha nalja religioossetel teemadel on Euroopa demokraatia oluline osa. Karneval on võimalus reeglitega mängida, mingis aja- või ruumitsoonis kehtestada kõigile teadaolevalt ja kokkulepitult tavapärasele vastasmärgilised normid, ja seejuures mitte karta. Karnevali ajaks turvatsoonide loomine, hoiatuste ja sotsiaaltöötajate jagamine on karnevaliloogika mõttes absurdne – sest eeldab, et karnevali ajal võib juhtuda ootamatut halba ja tuleb karta.

28.01.2016 30.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto