Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.01.2016
Eesti Piirivalve eriüksus harjutas käteväänamist Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eriüksuse liige peab suutma ujuda 400 meetrit Lasnamäel valmib aasta lõpuks uus tennisekeskus Albaania perekonna juhtum võib muuta seadust Kutseõppurid otsisid Tartus aasta tegijat Eesti lühiuudised Kooselust võib saada valitsuse lahkuminek Ülikoolid peavad võitlust ebaausate üliõpilastega Majandus Pärnakad varustavad tänapäeva Robin Hoode vibudega Majanduse lühiuudised Maksumuudatus soosib Statoili ja kahjustab Alexelat Välismaa Välismaa lühiuudised Hollandlaste plaan saadaks uued saabujad tagasi Türki (2) 5/28 NATOst täidab kaitsekulude normi Kirdekorpuse juht: me suudame reageerida väga kiiresti (1) Arvamus Edgar Savisaar: mida Jaan Poska ütleks? (1) Tiina Kaukvere: ole inimene Raul Vinni: pealesunnitud poliitiline enesetapp Postimees 1932.aastal: vabariigi valitsus lahkub Andrus Karnau: kuhu kaob raha? Kätlin Konstabel: võõrana võõral karnevalil Psühholoogiaprofessor ei osutunud pedofiiliks Päeva karikatuur Juhtkiri: tüli võimu pärast homopaaride varjus Sport Meistriliiga kohtunik sai tõsise kahtlustuse Vägev võit jättis Rockile võimaluse Spordi lühiuudised 29.01 20-aastane naiste pargisõidu staar: mina olen vana, Kelly on tulevik Valed otsused maksid kätte ja eneseületus jäi sündimata Kuningas ja kuninganna näitasid võimu Vähem hüppeid on Kelly Sildaru jaoks halb ehk saladused Aspenist Tallinn Lasnamäel valmib aasta lõpuks uus tennisekeskus Tarbija São Paulo – linn kui hall betoondžungel Tartu Riia mäe leedekraan jääb öösiti pimedaks Sulailm muutis linnaõhu pisut tervislikumaks Nobedad näpud võtsid mõõtu Näitleja Evald Aavik – põhimõtetega mees Noorte valijate teadlikkust tuleb tõsta ja neid usaldada Gaasiaktsiisi tõus: tehtud-mõeldud? Sõbrad ehitasid Riia tänavale «Väljapääsu» Sportlaste vorm saab viimast lihvi Lugu tuleb lavale tantsus ja videos Meelelahutus Koomiks Sudoku

Albaania perekonna juhtum võib muuta seadust

3 min lugemist
Almen tööpostil. FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Politsei- ja piirivalveametiga kolm aastat asüülitaotluse pärast kohtus käinud albaanlane Almen annab sisse ka elamisloataotluse, mida hakatakse menetlema paralleelselt asüülitaotlusega. Laiemat pilti vaadates oleks vaja aga seadusemuudatust, nendivad nii pea- kui ka siseminister. 

Tellijale Tellijale

Kolme tütre isal Almenil oli enda sõnul eile hea päev. Tema lugu pälvis laia kõlapinda. Reageerisid ka sise- ja peaminister. Hommikul helistati talle politsei- ja piirivalveametist (PPA) ning öeldi, et ehkki varjupaigamenetlus on pooleli, tuleb kohe hakata taotlema välismaalaste seaduse alusel elamisluba töötamiseks. Anti nõu.

Vao varjupaigataotlejate keskuse juhatajale helistas siseminister Hanno Pevkur. «Pereisa on kinnitanud Vao keskuse juhile, et ta hakkab taotlema elamisluba ka töötamiseks. See loomulikult ei lõpeta rahvusvahelise kaitse menetlust,» rääkis siseminister Pevkur valitsuse pressikonverentsil. Pevkuri sõnul tuleb ka albaanlase rahvusvahelise kaitse menetlus lõpuni viia. Kui võimalik, tehakse otsused koos.

28.01.2016 30.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto