Sisukord
Eesti
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kooselust võib saada valitsuse lahkuminek

3 min lugemist
Riigikogu ees enne kooseluseaduse kolmandat lugemist jagati Riigikogu liikmetele seaduse toetuseks lilli ja avaldati seaduse vastu meelt. 09OKT10 FOTO: SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: SANDER ILVEST/

Kuigi Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioonist olid eilseks seitse inimest nõus andma kooseluseaduse rakendusaktidele oma toetushääle, suutsid võimuparteid rüseluses valijapunktide pärast taas end puntrasse keerutada.

Tellijale

Kui rängad tagajärjed on sel kõigel valitsuse püsimisele, näitab aeg. IRLile on antud nii Reformierakonnast kui ka sotsiaaldemokraatide seast mõista, et kui nad ei suuda end selle seaduse lõppvormistamiseks kokku võtta, siis neil valitsuses enam kohta ei ole. Praegu on Reformierakonna ja sotside juhtide süüdistusnooled suunatud just IRLi juhi Margus Tsahkna pihta, kes pole justkui kokkulepetest kinni pidanud ega oma fraktsiooni liikmetele täit tõtt rääkinud.

Kuid Tsahkna on pingutanud. Veel enne jõule ei maksnud minna teistel võimuparteidel IRLi juurde jutuga, et hädasti oleks vaja neilt kooseluseaduse rakendussätete vastuvõtmiseks kümmet toetushäält. Kuu möödudes on aga seis muutunud. Oma kindlate nõudmistega on IRL jõudnud avalikult märku anda, et nad võiksid varem nende jaoks tabuks olnud seadust toetada, mispeale on mitu IRLi fraktsiooni liiget pidanud viimase paari päeva jooksul vastu võtma vihaseid telefonikõnesid ja vastama pettunud valijate e-kirjadele. Kuid kogu vaev ja risk oli asjata. Kokkulepe kolme osalise vahel oli olemas, kuid viimasel minutil püüdsid kõik taas üksteist üle mängida.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto