Sisukord
Eesti
Postimees
29.01.2016
Eesti Piirivalve eriüksus harjutas käteväänamist Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eriüksuse liige peab suutma ujuda 400 meetrit Lasnamäel valmib aasta lõpuks uus tennisekeskus Albaania perekonna juhtum võib muuta seadust Kutseõppurid otsisid Tartus aasta tegijat Eesti lühiuudised Kooselust võib saada valitsuse lahkuminek Ülikoolid peavad võitlust ebaausate üliõpilastega Majandus Pärnakad varustavad tänapäeva Robin Hoode vibudega Majanduse lühiuudised Maksumuudatus soosib Statoili ja kahjustab Alexelat Välismaa Välismaa lühiuudised Hollandlaste plaan saadaks uued saabujad tagasi Türki (2) 5/28 NATOst täidab kaitsekulude normi Kirdekorpuse juht: me suudame reageerida väga kiiresti (1) Arvamus Edgar Savisaar: mida Jaan Poska ütleks? (1) Tiina Kaukvere: ole inimene Raul Vinni: pealesunnitud poliitiline enesetapp Postimees 1932.aastal: vabariigi valitsus lahkub Andrus Karnau: kuhu kaob raha? Kätlin Konstabel: võõrana võõral karnevalil Psühholoogiaprofessor ei osutunud pedofiiliks Päeva karikatuur Juhtkiri: tüli võimu pärast homopaaride varjus Sport Meistriliiga kohtunik sai tõsise kahtlustuse Vägev võit jättis Rockile võimaluse Spordi lühiuudised 29.01 20-aastane naiste pargisõidu staar: mina olen vana, Kelly on tulevik Valed otsused maksid kätte ja eneseületus jäi sündimata Kuningas ja kuninganna näitasid võimu Vähem hüppeid on Kelly Sildaru jaoks halb ehk saladused Aspenist Tallinn Lasnamäel valmib aasta lõpuks uus tennisekeskus Tarbija São Paulo – linn kui hall betoondžungel Tartu Riia mäe leedekraan jääb öösiti pimedaks Sulailm muutis linnaõhu pisut tervislikumaks Nobedad näpud võtsid mõõtu Näitleja Evald Aavik – põhimõtetega mees Noorte valijate teadlikkust tuleb tõsta ja neid usaldada Gaasiaktsiisi tõus: tehtud-mõeldud? Sõbrad ehitasid Riia tänavale «Väljapääsu» Sportlaste vorm saab viimast lihvi Lugu tuleb lavale tantsus ja videos Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kooselust võib saada valitsuse lahkuminek

3 min lugemist
Riigikogu ees enne kooseluseaduse kolmandat lugemist jagati Riigikogu liikmetele seaduse toetuseks lilli ja avaldati seaduse vastu meelt. 09OKT10 FOTO: SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: SANDER ILVEST/

Kuigi Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioonist olid eilseks seitse inimest nõus andma kooseluseaduse rakendusaktidele oma toetushääle, suutsid võimuparteid rüseluses valijapunktide pärast taas end puntrasse keerutada.

Tellijale Tellijale

Kui rängad tagajärjed on sel kõigel valitsuse püsimisele, näitab aeg. IRLile on antud nii Reformierakonnast kui ka sotsiaaldemokraatide seast mõista, et kui nad ei suuda end selle seaduse lõppvormistamiseks kokku võtta, siis neil valitsuses enam kohta ei ole. Praegu on Reformierakonna ja sotside juhtide süüdistusnooled suunatud just IRLi juhi Margus Tsahkna pihta, kes pole justkui kokkulepetest kinni pidanud ega oma fraktsiooni liikmetele täit tõtt rääkinud.

Kuid Tsahkna on pingutanud. Veel enne jõule ei maksnud minna teistel võimuparteidel IRLi juurde jutuga, et hädasti oleks vaja neilt kooseluseaduse rakendussätete vastuvõtmiseks kümmet toetushäält. Kuu möödudes on aga seis muutunud. Oma kindlate nõudmistega on IRL jõudnud avalikult märku anda, et nad võiksid varem nende jaoks tabuks olnud seadust toetada, mispeale on mitu IRLi fraktsiooni liiget pidanud viimase paari päeva jooksul vastu võtma vihaseid telefonikõnesid ja vastama pettunud valijate e-kirjadele. Kuid kogu vaev ja risk oli asjata. Kokkulepe kolme osalise vahel oli olemas, kuid viimasel minutil püüdsid kõik taas üksteist üle mängida.

28.01.2016 30.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto