R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1932.aastal: vabariigi valitsus lahkub

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Tallinnast, 28. jaan. Täna kell 12 päeval pidas ühendatud kogude ja koonduse rühma juhatus oma koosolekut, kus arutusele tuli valitsus-koalitsiooni edasitöötamise küsimus. Rühma juhatusel oli volitus seda küsimust otsustada.

Koosoleku lõpul sai teatavaks, et on otsustatud p.-kogudesse kuuluvad valitsusliikmed, s.t. riigivanem, põllutöö ja majandusminister valitsusest tagasi kutsuda.

Varsti pärast lõunat astus kokku vabariigi valitsus, et tekkinud olukorras seisukohta võtta. Valitsus teeb muidugi otsuse terves koesseisus lahkuda. Valitsuse otsusest teatakse riigikogule reedesel koosolekul, mis algab kell 5 p.l. Riigikogu teeb siis esimehele ülesandeks samme astuda uue valitsuse ametisse astumiseks. /…/

Kolmapäeval langes poliitilise elu pinevuspunkt as. Koonduse ja p.kogude rühma õhtusele koosolekule, kus pidi muuseas otsustatama ka praeguse valitsuse lahkuminemise või jäämise küsimus. /…/

Peale selle peatuti pikemalt ka valitsuse ümberkujundamise küsimuse juures. Seal valitses kaks voolu: ühed pooldasid praeguse valitsuse edasijäämist, kuna teine osa nõudis valitsuse kriisi.

PM 29.01.1932

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles