Sisukord
AK
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jaanus Piirsalu: kui täissöönu ei mõista näljast – Venemaa vaade suhetele läänega

4 min lugemist
FOTO: Pm

Venelastel on vanasõna: täissöönud inimene ei saa näljasest aru. Venelaste meelest pole läänel piisavalt empaatiavõimet nende mõistmiseks ning see vanasõna toob põhjuse hästi esile. Sellise kokkuvõtte võib teha möödunud aasta lõpus Moskvas korraldatud poolkinnisest koolitusest «Venemaa välispoliitika: strateegia, riskid ja otsuste vastuvõtmine», kirjutab Jaanus Piirsalu.

Tellijale

Peamiselt Vene noortele poliitikateadlastele mõeldud koolitusel esines mitu Venemaa välisministeeriumile alluva rahvusvaheliste suhete instituudi (MGIMO) õppejõudu, endine Kremli ametnik, Vene riigiametitele analüüse kirjutava mõttekoja Внешняя Политика (Välispoliitika) eksperdid ning isegi üks Venemaa välisluure endine agent, kes jäi 2010. aastal USAs vahele koos Anna Chapmaniga.

Alljärgnev on katse lihtsas vormis näidata, kuidas paistab läänemaailma ärritav Venemaa välispoliitika seestpoolt ja millest Venemaa praegu oma välispoliitilises kursis lähtub. Kõik toodud väited ja faktid pärinevad koolitusel esinenud analüütikutelt. Ruumi kokkuhoiu huvides esitab Postimees need ilma allikaviiteta konspekti vormis.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto