Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (2) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (1) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (10) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (23) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naiste hirmutaja

1 min lugemist
FOTO: Reuters/ScanPix

Zika – see on eksootiline nimi, mis veel nädalapäevad tagasi ei öelnud pea kellelegi mitte midagi. Ent teeb seda nüüd, eriti miljonitele naistele Ameerika maailmajaos.

Nakatunu enda sümptomid pole midagi erilist: kerge palavik, lööve ja liigesevalu. Ent kui nakatub rase, võib Zika põhjustada lootel pöördumatuid väärarenguid, peamiselt alamõõdulise ja deformeerunud pea näol. Nakatumisi on tulnud ette ka USAs ja juba Euroopas. Grotesksena tundub seejuures mõne Ladina-Ameerika riigi soovitus naistele: ärge saage praegu lapsi, oodake veel paar aastat, sest nii on kindlam.

Vaktsiini ega ravimeid Zikale veel ei ole, soovitatakse puhata ja juua palju vett. Samas võidavad olukorrast kindlasti sääsetõrjevahendeid tootjad. Sest just tüütud putukad on need, kes viirust levitavad.

Eesti arstid ütlevad, et meid Zika tõsiselt ei puuduta. Loodetavasti see nii ka jääb. 

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto