Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1919. aastal: meie väerinna seisukord

Päästaabi operatiivosakonna teadaanded

29. jaanuari hommikul

Jamburgi sihil seisukord muutumata. Võru sihil võtsid meie väed peale ägeda vastase vastupaneku Moisekatsi ja Räpina ära. Meie kätte langes üle 700 sõjavangi, hulk laskemoona ja palju muud varustust.

Valga sihil tungisid meie soomusrongid ratsa- ja jalaväega Sangaste jaamani ning siis kuni Emajõe raudtee sillani. Meie väeosad liiguvad edasi Hummuli, Telliste ja Sangaste mõisate pääle, vaenlast tagaajades. Sõjasaagina langes meie vägede kätte Keeni ja Sangaste raudteejaamades 5 suurtükki, 10 kuulipildujat, 3 koormat püsse, 1 vedur, 27 vagunit ja hulk veo ja ratsa hobuseid.

29. jaanuari õhtul

Jamburgi liinil tungis meie 60-meheline maakuulajate salk Novaia ja Garetshe küladesse ja võttis need külad ära. Sõjasaagina langes meie kätte kaks kuulipildujat ja 106 sõjavangi. Vaenlase soomusrongi ilmumisel tulid maakuulajad tagasi. Vaenlase roodul läks korda Bolshaja Sherdjanka külasse sisse tungida, sai aga varsti jälle välja löödud.

Võru ja Valga sihil liiguvad meie väeosad edasi.

Räpina ümbruses langes meie kätte veel 70 vangi.

30.1.1919

29.01.2016 01.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto