Sisukord
Tarbija
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (2) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (1) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (10) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (25) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kas ettevõtlusgeen on olemas?

2 min lugemist
Tiit Elenurm, EBSi ettevõtluse õppetooli juhataja FOTO: Erakogu

Ettevõtlusgeenist tehakse juttu nii noorte karjäärivalikust kui ka ootamatult töökoha kaotanud inimeste rakendamise võimalustest rääkides. Ettevõtlusprofessor Scott Shane uuris ühemunakaksikuid ja järeldas, et 30–40 protsenti nende ettevõtlusaktiivsusest on seletatav geenidega.

Tellijale

Võib nõustuda Shane’iga, et pärilikkus mõjutab inimeste isiksust, näiteks ekstravertsust ja avatust uutele kogemustele, seahulgas ettevõtluskogemusele. Kuid sotsiaalpsühholoog või kultuuriuurija juhiks tähelepanu asjaolule, et paljusid kaksikuid mõjutab ühtemoodi ka ühine kasvukeskkond ja suhtlusring.

Ettevõtjaid uurides on juba aastakümneid tagasi tõdetud, et oluline on inimese sisemine kontrollkese – ettevõtlik inimene rajab oma tegevuse eeldusele, et ta on iseenda õnne sepp, tema edu või ebaedu sõltub rohkem temast endast kui välistest mõjuritest.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto