Sisukord
Talisport
Tänane leht
02.02.2016
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Male Muhumaa randa uhuti hiiglaslikud jäämäed Moodsad veefiltrid kasvatavad baktereid Pärnumaal tapeti taksoröövi käigus taksojuht Kohus lubas Mikk Segeri enne tähtaega vanglast välja Pihkva diviisi relvastusse lisandub 10-12 tanki Veesüsteemide hooldajad: isegi filter pole kõikvõimas Eesti lühiuudised Tagakülg Esikülg 2. veebruar Majandus Majanduse lühiuudised Peter Hunt laiendab Pärnus jõuliselt tegevust (2) Maksuamet vabastaks ettevõtjad deklaratsiooni esitamisest (2) Otsustavad hetked on käes: kas andmed jäävad üle Atlandi liikuma Välismaa Välismaa lühiuudised BBC mõttemängus jätab NATO Läti ründamisele vastamata (9) Põhja pagemise aasta (1) Arvamus Joosep Värk: Odini Sõdalaste ridu täidavad kriminaalid (18) Ahto Lobjakas: eesistumise sireenilaul (6) Vastukaja anonüümse kommentaariumi sulgemisele (38) Olev Remsu: ida ja lääs (1) Taavi Minnik: Pauli aknake (5) Juhtkiri: «ei» tähendab «ei» – ikka veel ei saa kõik sellest aru (2) Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: 70 koolilast mereröövlite küüsis Kultuur Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Poliitika partituuris Veebivestern interneti varjupoolel Jaan Poska kompendium pildis ja sõnas Sport Spordi lühiuudised Sildaru saab toetust, kuid summa pole suur (1) X-mängud – kas ka tegelikult nii suur sündmus, nagu räägitakse? (1) Talent tõusis rahast tähtsamaks Tallinn Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Tarbija Microsoft tõmbab telefonitootmise koomale Veesüsteemide hooldajad: isegi filter pole kõikvõimas Tartu Kunstlumega rajad peavad veel vastu Tartusse lisandub lähiaastail sadu hotellitube Voronja galerii viib kunsti kodudesse Riigikool kärbib linna laenuvõimet Viiest põdravasikast jäi ellu vaid Rudolf Kurikuulus purskkaev lähebki vett vedama Kindel plaan: õigeusu kirik Jõgevale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sildaru saab toetust, kuid summa pole suur

3 min lugemist
Kelly Sildaru. FOTO: SCANPIX

Ilmselt võib jäädagi arutlema teemal, kui süsteemiväline nähtus on Eesti spordis X-mängude võitja Kelly Sildaru ja kui palju peaks ta Eesti spordisüsteemi kaudu toetusi saama. Fakt on see, et praegu piirdutakse alaliidu kaudu makstava igakuise treeningutoetuse ja poliitilisest katuserahast otseselt talle mõeldud summadega. Väikest abi on ta saanud ka projektist «Märka järgnevat põlvkonda».

Tellijale Tellijale

Eesti spordisüsteemis on kõige suuremad toetused seotud olümpiamängude ja muude ametlike tiitlivõistlustega. Eestlastele seni kaugeks jäänud X-mängud nende hulka ei kuulu. Pärast emotsionaalset reedeõhtut võib see tunduda vale, seda enam, et Sildarust on kiiresti saanud 2018. aasta Pyeongchangi olümpial eestlaste suurim, õigupoolest ainus medalootus.

Üks asi on emotsioon, teine aga reaalsus ning fakt on see, et olümpiamängude mõistes pole Sildaru seni veel mittekeegi. Olles sisuliselt oma alal maailma parim, tuleb tal veel olümpiasportlaseks saada – ehk siis täita vastavad normatiivid.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) spordidirektori Martti Raju sõnul pole järgmise taliolümpia norme veel avaldatud. Ja kui olekski, ei saaks 14-aastane Sildaru neid veel täita. 

01.02.2016 03.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto