Sisukord
Arvamus
Postimees
02.02.2016
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Male Muhumaa randa uhuti hiiglaslikud jäämäed Moodsad veefiltrid kasvatavad baktereid Pärnumaal tapeti taksoröövi käigus taksojuht Kohus lubas Mikk Segeri enne tähtaega vanglast välja Pihkva diviisi relvastusse lisandub 10-12 tanki Veesüsteemide hooldajad: isegi filter pole kõikvõimas Eesti lühiuudised Tagakülg Esikülg 2. veebruar Majandus Majanduse lühiuudised Peter Hunt laiendab Pärnus jõuliselt tegevust (2) Maksuamet vabastaks ettevõtjad deklaratsiooni esitamisest (2) Otsustavad hetked on käes: kas andmed jäävad üle Atlandi liikuma Välismaa Välismaa lühiuudised BBC mõttemängus jätab NATO Läti ründamisele vastamata (9) Põhja pagemise aasta (1) Arvamus Joosep Värk: Odini Sõdalaste ridu täidavad kriminaalid (18) Ahto Lobjakas: eesistumise sireenilaul (6) Vastukaja anonüümse kommentaariumi sulgemisele (38) Olev Remsu: ida ja lääs (1) Taavi Minnik: Pauli aknake (5) Juhtkiri: «ei» tähendab «ei» – ikka veel ei saa kõik sellest aru (2) Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: 70 koolilast mereröövlite küüsis Kultuur Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Poliitika partituuris Veebivestern interneti varjupoolel Jaan Poska kompendium pildis ja sõnas Sport Spordi lühiuudised Sildaru saab toetust, kuid summa pole suur (1) X-mängud – kas ka tegelikult nii suur sündmus, nagu räägitakse? (1) Talent tõusis rahast tähtsamaks Tallinn Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Tarbija Microsoft tõmbab telefonitootmise koomale Veesüsteemide hooldajad: isegi filter pole kõikvõimas Tartu Kunstlumega rajad peavad veel vastu Tartusse lisandub lähiaastail sadu hotellitube Voronja galerii viib kunsti kodudesse Riigikool kärbib linna laenuvõimet Viiest põdravasikast jäi ellu vaid Rudolf Kurikuulus purskkaev lähebki vett vedama Kindel plaan: õigeusu kirik Jõgevale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Joosep Värk: Odini Sõdalaste ridu täidavad kriminaalid

3 min lugemist
Joosep Värk FOTO: Tairo Lutter

Neil, kes soovivad korrakaitses kaasa lüüa, tuleks astuda politseikooli või panna ennast kirja abipolitseinikuna. Omakohus õigusriiki ei sobi, kirjutab ajakirjanik Joosep Värk.

Tellijale Tellijale

Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et Eestis kinnitab kanda Põhjamaadest pärit rühmitus Odini Sõdalased, mis sotsiaalmeedias plahvatuslikult kiiresti toetust kogub. Eilseks oli selles Facebookis grupis ligi 3500 liiget. Rühmitus kavatseb hakata tänavatel patrullima, et Eestisse sisserändajad meie avalikus ruumis kurja tegema ei hakkaks. Pole kahtlustki, et sellise rühmituse kokkutulek on reaktsioon pagulasteema esilekerkimisele viimase aasta jooksul.

Igasugust sorti omakohtu ilmingud tekitavad minus suurt jälestust, eriti need, mis on sihtmärgiks võtnud ühe teatava osa elanikkonnast. Minu arvates on selline nähtus juba iseenesest paradoksaalne, sest valikulise osa ühiskonna puhul soovitakse kontrollida universaalsetest reeglitest kinnipidamist. Eeldaksin, et põhimõtetes hoitakse ühtset ja konkreetset joont.

Kuna ma leian, et Eesti jätkusuutlikkuse suurim probleem on väljaränne ja kidur sündimus ning sisserännet peaksime nägema võimalusena, siis otsustasin vaadata, kes on siis need puhaste motiividega ja eetilised inimesed, kes soovivad näidata sisserändajatele, millised reeglid Eesti ühiskonnas kehtivad. Usun, et need inimesed on sisserände suhtes üsna kriitilised.

Olin juba varem portaalist Delfi lugenud, et üks selle grupi eestvedajaid Danel Puuder on mitu korda kohtulikult karistatud. 

01.02.2016 03.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto