Sisukord
Tänane leht
Postimees
02.02.2016
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Male Muhumaa randa uhuti hiiglaslikud jäämäed Moodsad veefiltrid kasvatavad baktereid Pärnumaal tapeti taksoröövi käigus taksojuht Kohus lubas Mikk Segeri enne tähtaega vanglast välja Pihkva diviisi relvastusse lisandub 10-12 tanki Veesüsteemide hooldajad: isegi filter pole kõikvõimas Eesti lühiuudised Tagakülg Esikülg 2. veebruar Majandus Majanduse lühiuudised Peter Hunt laiendab Pärnus jõuliselt tegevust (2) Maksuamet vabastaks ettevõtjad deklaratsiooni esitamisest (2) Otsustavad hetked on käes: kas andmed jäävad üle Atlandi liikuma Välismaa Välismaa lühiuudised BBC mõttemängus jätab NATO Läti ründamisele vastamata (9) Põhja pagemise aasta (1) Arvamus Joosep Värk: Odini Sõdalaste ridu täidavad kriminaalid (18) Ahto Lobjakas: eesistumise sireenilaul (6) Vastukaja anonüümse kommentaariumi sulgemisele (38) Olev Remsu: ida ja lääs (1) Taavi Minnik: Pauli aknake (5) Juhtkiri: «ei» tähendab «ei» – ikka veel ei saa kõik sellest aru (2) Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: 70 koolilast mereröövlite küüsis Kultuur Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Poliitika partituuris Veebivestern interneti varjupoolel Jaan Poska kompendium pildis ja sõnas Sport Spordi lühiuudised Sildaru saab toetust, kuid summa pole suur (1) X-mängud – kas ka tegelikult nii suur sündmus, nagu räägitakse? (1) Talent tõusis rahast tähtsamaks Tallinn Nukuteatri juurdeehitisele pandi nukkude silme all nurgakivi Tarbija Microsoft tõmbab telefonitootmise koomale Veesüsteemide hooldajad: isegi filter pole kõikvõimas Tartu Kunstlumega rajad peavad veel vastu Tartusse lisandub lähiaastail sadu hotellitube Voronja galerii viib kunsti kodudesse Riigikool kärbib linna laenuvõimet Viiest põdravasikast jäi ellu vaid Rudolf Kurikuulus purskkaev lähebki vett vedama Kindel plaan: õigeusu kirik Jõgevale Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Seksuaalset väärkohtlemist kogenud noortest pöörduvad spetsialisti poole vähesed

5 min lugemist
Tartu Ülikooli soouuringute lektor Kadri Soo FOTO: Kristjan Teedema

Hoolimata sellest, et Eesti lastest ja noortest on seksuaalset väärkohtlemist pidanud kannatama lausa 32 protsenti, pöörduvad selle probleemiga spetsialisti poole vähesed.

Tellijale

Nagu selgub värskest Tartu Ülikooli laste ja noorte seksuaalse väärkohtlemise leviku uuringust, on seksuaalvägivalla-kogemusest  kellelegi rääkinud küll veidi enam kui pooled vastanutest, kuid politsei, sotsiaalpedagoogi, õpetaja või psühholoogi asemel räägitakse esmalt sõbra ning seejärel ema või õe-vennaga.

Täiskasvanu poole pöörduvad väga vähesed, seda peamiselt häbi ja süütunde tõttu. Noored kardavad vanemaid kurvastada või arvavad, et neid ei usuta. «Siin on väga oluline ka perekonna tugi, et kui noore inimesega juhtub midagi ja ta pöördub ise spetsialisti poole,» ütles üks uuringu autoritest Kadri Soo.

01.02.2016 03.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto