Sisukord
Kultuur
Tänane leht
03.02.2016
Eesti USA neljakordistab kulu Euroopa kaitsmisele Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Muinsusametnikud välja, elamusmuseaalid asemele Male Eesti leidis ühe pagulaskandidaadi Eesti nõudis Pärnumaal taksojuhi tapnud mehed välja Eesti eksperdid ei võta BBC sõjamängu tõsiselt Maanteeamet viib kiiruskaamera sõitma Tagakülg Tallinn Music Week kolib õue Eesti lühiuudised Eesti vanim inimene: «Kahetseda pole mul midagi» Oliver Kruuda piimatööstusele terendab pankrot (12) Majandus Aasta ettevõtja Jevgeni Kabanov: terve mõistus päästab Eesti (1) Majanduse lühiuudised Bigbanki krediitkaart osutus kiirlaenurakenduseks Oliver Kruuda piimatööstusele terendab pankrot (12) Välismaa USA neljakordistab kulu Euroopa kaitsmisele Euroopa ehitab uut kosmoseraketti Taani teatri migrantidest näitlejad peavad riigist lahkuma (7) Hillary Clinton võitis napilt, Trump põrus ootamatult Rahu-Nobelile esitati nii paavst, Trump kui ka afgaani naisratturid Välismaa lühiuudised Arvamus Vastukaja: Eesti ametnikukesksus, töövõtjate kaasatus, maksud kaupades ja teenustes Margus Tsahkna: eestilik põikpäisus viib sihile (16) Andres Koppel: kas kahtlaste teadusartiklite avaldamine rämpsajakirjades on kahjutu? Postimees 1937. aastal: Tõnissonile öeldi «ei» Juhtkiri: üksnes sõprade raud meie rahu ei kaitse (2) Kadri Hansalu: ettevõtjad, ümberpöörd! (4) Erkki Bahovski: Odini sõdalased tekitavad huvitavaid küsimusi (6) Kultuur Kultuuri lühiuudised Fabula tihendab konkurentsi e-raamatu laenutuse turul (2) Alanud on «Tõe ja õiguse» aasta Teismeliste seitse surmapattu (1) Kuidas rääkida maksuametnikuga luulest Sport Spordi lühiuudised Jalgpalli Meistrite liiga klubi saatis Eesti koondislasele ametliku kutse Eesti erilisim koondis näitab end kodus Siberi klubiga hätta jäänud Rock jäi kõrgest eesmärgist väga kaugele Tammjärve hooaeg jäi puugihammustuse tõttu pooleli Tallinn Muinsusametnikud välja, elamusmuseaalid asemele Tarbija Mõõduvõtt siseterviserajal: maratonimees versus pankur Lihtne nipp, et istuv eluviis ei tapaks Tartu Lagunevate koolimajade all tiksub halastamatult ajapomm Tartu laululava katus nõuab kiiret remonti Abilinnapead: peab remonditempot tõstma Arstid sõidavad uurima Hue lapsi Nõo ootab läbirääkimisteks haldusreformi seadust (1) Armastust ja kirge põhjustab klaver Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri lühiuudised

2 min lugemist
Teatriauhindade 2015 gala järelpidu. Grand Old Lady Ita Ever FOTO: Tiit Mõtus

Uuslavastus Ita Everiga

Eesti Draamateatris esietendub 7. veebruaril Roman Baskini lavastus «Finaal», kus peaosas mängib Ita Ever. Ettekannetel on kaastegev Tallinna muusikakeskkooli noortekoor.

Simon Gray näidendi fookuses on edukas perekond ja avalikkuse eest varjatud mured. Koomiline lugu hakkab hargnema ühel ilusal kevadpäeval, mil isa juurde lõunale tulevad pojad, kaasas naised ja lapsed. Lõunasöögil on isa lubanud teatada midagi olulist.

Peale Ita Everi mängivad lavastuses Kersti Heinloo, Hilje Murel, Liina Olmaru, Mait Malmsten, Tiit Sukk, Aleksander Eelmaa. Suurel laval mängitava lavastuse kunstnik on Pille Jänes. PM

NUMBER

450 Eesti ja Läti noort muusikut osaleb Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu VII noorteorkestrite festivalil 13. veebruaril Estonia kontserdisaalis.

Rooma paavst teeb filmidebüüdi

Paavst Franciscus on esimene paavst, kes astub iseendana kinolinal üles, kirjutab The Guardian. Filmiks on evangeeliumitel põhinev perefilm «Säälpool päikest», mis tegelikult sündiski paavsti üleskutse peale, et filmitegijad lapsi kino kaudu Jeesuse sõnumiga kõnetaksid. Filmi tulud lähevad kahe Argentina laste ja noorukite abistamisega tegeleva organisatsiooni tarbeks.

Kui suures osas paavsti ekraanil näha saab, selle kohta on lekkinud vastuolulisi andmeid: mõned ütlevad, et läbi terve filmi, teised, et vaid episoodi. Vatikani pressiesindaja on rõhutanud, et paavst pole näitleja.

Paavst on suur filmisõber, lemmikuteks peab ta Roberto Rossellini filmi «Rooma – lahtine linn» ja Federico Fellini «La Stradat». Sellega on ta ära teeninud ka kinotööstuse poolehoiu ja nii mõnigi on käinud talle oma filme ette näitamas, näiteks Steve Coogan ja Angelina Jolie. Eelmisel nädalal kohtus paavstiga Leonardo Di Caprio. PM

ERSO kosmosekontsert

ERSO viib kuulajad avastama maailmaruumi ning näitab kontserdil filmi! Esimest korda saab Eestis näha režissöör Duncan Coppi ning USA riikliku aeronautika- ja kosmosevalitsuse NASA koostööna 2010. aastal valminud filmi «Planeedid. HD Odüsseia». Kolmapäeval, 3. veebruaril Narva Geneva keskuses ja reedel, 5. veebruaril Tallinnas Nordea kontserdimajas toimuvatel kontsertidel kõlab ERSO ja dirigent Nikolai Aleksejevi esituses Inglise helilooja Gustav Holsti sada aastat tagasi valminud menukas suurteos «Planeedid». Kaastegev on ka Tallinna muusikakeskkooli noortekoor. Kontserdi esimene pool on pühendatud briti muusika suurkujule Benjamin Brittenile. Kontserdil kõlavad Arvo Pärdi «Cantus Benjamin Britteni mälestuseks» ja Benjamin Britteni «Noorte teejuht orkestri juurde» ning Gustav Holsto «Planeedid».

Seotud lood
    02.02.2016 04.02.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto