Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.02.2016
Eesti SMITi töötaja: riigikontrollile tehti Potjomkinit (3) Mälumäng Kas näeme Kallase ja Savisaare võitlust? (40) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Eesti eraldab liitlaste majutamiseks 40 miljonit eurot Jaan Kaplinski sai Euroopa kirjandusauhinna (2) Tallinnas tegutseb 70 profivarast Eesti lühiuudised Peterburi jäätmehoidla leke ei mõjuta inimesi Esikülg 4. veebruar Kenderi eelistung jõudis kesta mõne minuti Kuldmedalist Kelly Sildaru jõudis tagasi kodumaale Majandus Seakatku nakatunud farmid eirasid ohutusnõudeid Konkurentsiamet keelas G4Sil hinnaga mängimise Eesti piimatööstuse olukord on stabiilne Bensiiniliitri hinnast läheb kaks kolmandikku riigile (8) Välismaa Brexit lõhestab Briti konservatiive ja valitsust Välismaa lühiuudised Euroopa Cameroni soovidele avasüli vastu ei tule Arvamus Martin Vahter: riik blufib tõmbekeskuste arvu tegelikust mitu korda suuremaks (1) Kaido Pihlakas: juristid võiks viia lilli Jaan Poskale Tiit Reinberg: haldusreform võiks tuua tasuta ühistranspordi Juhtkiri: julgem elada Päeva karikatuur Postimees 1919. aastal: Petseri-Võru väerindelt Kristi Anniste: palgalõhe kahjustab riiki (10) Aleksander Laane: jagame Eesti Energia kaheks (27) Kultuur Folk metal’i lipulaev Metsatöll Postimehe Kinos: «Hundi süda sees» (4) TMW avalikustas tänavused esinejad Põgene, vaba laps Plaadifirma juht usub, et järgmine suur staar võib tulla Eestist Sport Spordi lühiuudised Pingevaba teekond sajandi ime poole (1) Olümpiasportlased on Zika viiruse tõttu hirmul Tehnoloogiline doping kimbutab rattamaailma (1) Tarbija Kuidas katta lauda rasvatihasele? AK TMW avalikustas tänavused esinejad Plaadifirma juht usub, et järgmine suur staar võib tulla Eestist Tartu Omavalitsustel on nüüd võimalus võidelda Tartu lapsed ja ohutus – prioriteedid paika! Lastehoiud sundisid vanemaid pesu pesema. Linnajuhid on rabatud (1) Geen tõmbab kogujaid uude poodi Karjäärinõustaja avardab minapilti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaido Pihlakas: juristid võiks viia lilli Jaan Poskale

1 min lugemist
Eesti Reservohvitseride Kogu juristide sektsioonil on juba traditsioon, et me eestvedamisel toimuva rahvusvahelise, sõjaõigusele pühendatud konverentsi päeval, kui see toimub Tallinnas, viime lilled ühe meie riigi ja rahva suurima ja olulisema mehe, kontradmiral Johan Pitka mälestusmärgile Toompea jalamil. 
Üleeilsel Tartu rahu 96. aastapäeva kontsertaktusel, vaadates pilti Jaan Poskast rahuläbirääkimiste laua taga, nautides kooride, solistide ja orkestri pakutavat, tekkis mõte algatada meie sektsiooni eestvedamisel 2. veebruaril 1920 rahulepingu sõlmimise ning läbirääkimiste Eesti juhi ja hinge, vanadeadvokaat Jaan Poska mälestuseks traditsioon viia lilled tema mälestusmärgile Kadriorus. 
Kui meie ise ei hinda ega väärtusta oma ajalugu ja kangelasi, siis võib see saada meile hukatuslikuks, kuna pisendab eriti meie noorte eneseusku, väärtushinnanguid ja meelekindlust. 
 
P. S. Kui jätame ka edaspidi nn riigitelevisioonis (mida rahastab maksumaksja) Tartu rahulepingu aastapäevale piisava tähelepanu osutamata, nagu juhtus saates «Vabariigi kodanikud», mis seekordsel aastapäeval asus hoopiski arutama Kaur Kenderi väidetava lapspornograafia-üllitisega seotud asjaolusid, siis sellised arengud peaks meid kõiki tegema väga murelikuks ja kohustama andma oma parima, et areng meie riigis toimuks suunas, mis kindlustaksid meie rahvusluse ja riikluse olulisi põhimõtteid ning tagaks nende arengu. 
Seotud lood
03.02.2016 05.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto