R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Karjäärinõustaja avardab minapilti

Kaspar Koort
, reporter
Karjäärinõustaja avardab minapilti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Töötukassa karjäärinõustajad Anne Kaaber (vasakul) ja Ave Karu rõhutavad, et kõik, mida nõustamisel räägitakse, jääb rangelt nende ja kliendi vahele.
Töötukassa karjäärinõustajad Anne Kaaber (vasakul) ja Ave Karu rõhutavad, et kõik, mida nõustamisel räägitakse, jääb rangelt nende ja kliendi vahele. Foto: Kristjan Teedema

Oled aastaid vastutusrikkal ametikohal higistanud tippjuht, kuid tunned, et tahaksid tegeleda iluaiandusega? Või oled metallitööline, kes detailide treimise asemel tahaks küpsetada hoopis pirukaid? Töötukassa karjäärinõustajad tulevad appi.

End ametlikult töötuna arvele võtnutele on töötukassas karjäärinõustamist pakutud juba aastaid, kuid tegelikult vajavad sellist teenust ka need, kellel on töökoht küll olemas, kuid kes ühel või teisel põhjusel sooviksid midagi muud teha, tõdes töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli. Eelmise aasta jaanuarist pakubki töötukassa vastavat teenust ja täiesti tasuta.

Jane Väli hinnagul on inimesed teenuse omaks võtnud, aasta jooksul on kogu Eestis nõu antud üle 7000 korra. Praegu on nõustamine populaarsem naiste hulgas, vanuseliselt on kõige aktiivsemad uute proovilepanekute otsijad 26–34-aastased.

Märksõnad
Tagasi üles