Sisukord
Tartu
Tänane leht
04.02.2016
Eesti SMITi töötaja: riigikontrollile tehti Potjomkinit (3) Mälumäng Kas näeme Kallase ja Savisaare võitlust? (40) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Eesti eraldab liitlaste majutamiseks 40 miljonit eurot Jaan Kaplinski sai Euroopa kirjandusauhinna (2) Tallinnas tegutseb 70 profivarast Eesti lühiuudised Peterburi jäätmehoidla leke ei mõjuta inimesi Esikülg 4. veebruar Kenderi eelistung jõudis kesta mõne minuti Kuldmedalist Kelly Sildaru jõudis tagasi kodumaale Majandus Seakatku nakatunud farmid eirasid ohutusnõudeid Konkurentsiamet keelas G4Sil hinnaga mängimise Eesti piimatööstuse olukord on stabiilne Bensiiniliitri hinnast läheb kaks kolmandikku riigile (8) Välismaa Brexit lõhestab Briti konservatiive ja valitsust Välismaa lühiuudised Euroopa Cameroni soovidele avasüli vastu ei tule Arvamus Martin Vahter: riik blufib tõmbekeskuste arvu tegelikust mitu korda suuremaks (1) Kaido Pihlakas: juristid võiks viia lilli Jaan Poskale Tiit Reinberg: haldusreform võiks tuua tasuta ühistranspordi Juhtkiri: julgem elada Päeva karikatuur Postimees 1919. aastal: Petseri-Võru väerindelt Kristi Anniste: palgalõhe kahjustab riiki (10) Aleksander Laane: jagame Eesti Energia kaheks (27) Kultuur Folk metal’i lipulaev Metsatöll Postimehe Kinos: «Hundi süda sees» (4) TMW avalikustas tänavused esinejad Põgene, vaba laps Plaadifirma juht usub, et järgmine suur staar võib tulla Eestist Sport Spordi lühiuudised Pingevaba teekond sajandi ime poole (1) Olümpiasportlased on Zika viiruse tõttu hirmul Tehnoloogiline doping kimbutab rattamaailma (1) Tarbija Kuidas katta lauda rasvatihasele? AK TMW avalikustas tänavused esinejad Plaadifirma juht usub, et järgmine suur staar võib tulla Eestist Tartu Omavalitsustel on nüüd võimalus võidelda Tartu lapsed ja ohutus – prioriteedid paika! Lastehoiud sundisid vanemaid pesu pesema. Linnajuhid on rabatud (1) Geen tõmbab kogujaid uude poodi Karjäärinõustaja avardab minapilti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Geen tõmbab kogujaid uude poodi

3 min lugemist
Erilist rõõmu leiavad Emilia Collectioni need külastajad, kes koguvad nukke. FOTO: Sille Annuk

Geeniteadlased ei ole küll veel päris lõpuni kindlaks teinud, aga ilmselt on väga paljudel inimestel organismis kogumisgeen. Eeskätt niisugustele on mõeldud seesamune lugu siin ja just samuti eelkõige kollektsionääridele on asutatud Tartus uus kauplus. Kuid mitte ainult neile.

Tellijale Tellijale

Koguja võime teiste inimeste hulgas ära tunda ka ilma tema geenide uurimiseta mikroskoobi all. Mis siis on kollektsionääri peamine tunnus?

«Kindlasti see, et ta ei raatsi midagi ära visata, et ta ei jaga asju kasulikeks ja kasututeks, vaid näeb nendes väärtusi, asju iseendas, kui nii võib öelda,» kirjutas Jaan Kaplinski Postimees-Extras 26. aprillil 1997. «Asi, mis tavalisele inimesele kaotab väärtuse, nagu kasutatud postmark, bussipilet või telefonikaart, on kollektsionäärile vahel suurem väärtus kui uus.»

03.02.2016 05.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto