T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Euroopa Cameroni soovidele avasüli vastu ei tule

Kadri Veermäe
, toimetaja
Euroopa Cameroni soovidele avasüli vastu ei tule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suurbritannia peaminister David Cameron möödunud kuul Brüsselis Euroopa ülemkogul. Järgmisel ülemkogul tuleb lõpuks lauale ka Brexiti teema.
Suurbritannia peaminister David Cameron möödunud kuul Brüsselis Euroopa ülemkogul. Järgmisel ülemkogul tuleb lõpuks lauale ka Brexiti teema. Foto: Reuters/ScanPix

Eile käis Strasbourgis europarlamendi ees Suurbritanniale väljapakutud euroliitu jäämise ettepanekuid kaitsmas Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker, kelle sõnul on väljapakutu ühtviisi aus nii Suurbritannia kui ka ülejäänud 27 liikmesriigi suhtes.

Üks tulisemaid arutelupunkte Suurbritanniale välja käidud punktide hulgas on nelja-aastase migratsioonipiduri tõmbamise luba, sellekohaseid arenguid jälgivad väga tähelepanelikult nii britid ise kui ka Euroopa riigid.

Kuigi Suurbritannia peaminister David Cameron lubas suurejooneliselt kärpida igasugust saareriigi poole suunatud vaba liikumist, on see idee, mida ELi liikmesriikidelt poleks õnnestunud välja meelitada mitte mingisuguse hinnaga. Financial Timesi sõnul pidi Cameron oma algset bravuurikust vähendama ning minema kompromissile – seda on Euroopa Liidu eesistuja Donald Tuski sel nädalal avaldatud ettepanekuid vaadates teinud ka vastaspool. Juncker selgitas eile diplomaatiliselt meelitaval toonil Strasbourgis, et hädapidur on kaitsemehhanism, mis on spetsiaalselt Suurbritannia jaoks välja töötatud. «Tegemist on vastusega ühele brittide murekohale,» sõnas Juncker, kuid rõhutas, et toetuste maksmise piirang on mõeldud siiski ajutise lahendusena, mis peaks kehtima erijuhtudel.

Tagasi üles