Sisukord
Välismaa
Postimees
04.02.2016
Eesti SMITi töötaja: riigikontrollile tehti Potjomkinit (3) Mälumäng Kas näeme Kallase ja Savisaare võitlust? (40) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Eesti eraldab liitlaste majutamiseks 40 miljonit eurot Jaan Kaplinski sai Euroopa kirjandusauhinna (2) Tallinnas tegutseb 70 profivarast Eesti lühiuudised Peterburi jäätmehoidla leke ei mõjuta inimesi Esikülg 4. veebruar Kenderi eelistung jõudis kesta mõne minuti Kuldmedalist Kelly Sildaru jõudis tagasi kodumaale Majandus Seakatku nakatunud farmid eirasid ohutusnõudeid Konkurentsiamet keelas G4Sil hinnaga mängimise Eesti piimatööstuse olukord on stabiilne Bensiiniliitri hinnast läheb kaks kolmandikku riigile (8) Välismaa Brexit lõhestab Briti konservatiive ja valitsust Välismaa lühiuudised Euroopa Cameroni soovidele avasüli vastu ei tule Arvamus Martin Vahter: riik blufib tõmbekeskuste arvu tegelikust mitu korda suuremaks (1) Kaido Pihlakas: juristid võiks viia lilli Jaan Poskale Tiit Reinberg: haldusreform võiks tuua tasuta ühistranspordi Juhtkiri: julgem elada Päeva karikatuur Postimees 1919. aastal: Petseri-Võru väerindelt Kristi Anniste: palgalõhe kahjustab riiki (10) Aleksander Laane: jagame Eesti Energia kaheks (27) Kultuur Folk metal’i lipulaev Metsatöll Postimehe Kinos: «Hundi süda sees» (4) TMW avalikustas tänavused esinejad Põgene, vaba laps Plaadifirma juht usub, et järgmine suur staar võib tulla Eestist Sport Spordi lühiuudised Pingevaba teekond sajandi ime poole (1) Olümpiasportlased on Zika viiruse tõttu hirmul Tehnoloogiline doping kimbutab rattamaailma (1) Tarbija Kuidas katta lauda rasvatihasele? AK TMW avalikustas tänavused esinejad Plaadifirma juht usub, et järgmine suur staar võib tulla Eestist Tartu Omavalitsustel on nüüd võimalus võidelda Tartu lapsed ja ohutus – prioriteedid paika! Lastehoiud sundisid vanemaid pesu pesema. Linnajuhid on rabatud (1) Geen tõmbab kogujaid uude poodi Karjäärinõustaja avardab minapilti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopa Cameroni soovidele avasüli vastu ei tule

3 min lugemist
Suurbritannia peaminister David Cameron möödunud kuul Brüsselis Euroopa ülemkogul. Järgmisel ülemkogul tuleb lõpuks lauale ka Brexiti teema. FOTO: Reuters/ScanPix

Eile käis Strasbourgis europarlamendi ees Suurbritanniale väljapakutud euroliitu jäämise ettepanekuid kaitsmas Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker, kelle sõnul on väljapakutu ühtviisi aus nii Suurbritannia kui ka ülejäänud 27 liikmesriigi suhtes.

Tellijale Tellijale

Üks tulisemaid arutelupunkte Suurbritanniale välja käidud punktide hulgas on nelja-aastase migratsioonipiduri tõmbamise luba, sellekohaseid arenguid jälgivad väga tähelepanelikult nii britid ise kui ka Euroopa riigid.

Kuigi Suurbritannia peaminister David Cameron lubas suurejooneliselt kärpida igasugust saareriigi poole suunatud vaba liikumist, on see idee, mida ELi liikmesriikidelt poleks õnnestunud välja meelitada mitte mingisuguse hinnaga. Financial Timesi sõnul pidi Cameron oma algset bravuurikust vähendama ning minema kompromissile – seda on Euroopa Liidu eesistuja Donald Tuski sel nädalal avaldatud ettepanekuid vaadates teinud ka vastaspool. Juncker selgitas eile diplomaatiliselt meelitaval toonil Strasbourgis, et hädapidur on kaitsemehhanism, mis on spetsiaalselt Suurbritannia jaoks välja töötatud. «Tegemist on vastusega ühele brittide murekohale,» sõnas Juncker, kuid rõhutas, et toetuste maksmise piirang on mõeldud siiski ajutise lahendusena, mis peaks kehtima erijuhtudel.

03.02.2016 05.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto