Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.02.2016
Eesti Rongavanemale koidavad kibedad päevad (31) Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Vana Veskimöldre kõrvale kerkib uus (1) Palju õnne Anu Luure, juhuse tahtel teistmoodi kooli õppealajuhataja Tagakülg Erki Holmberg – mees kolme presidendi taustal Reisihimulised eestlased vajavad üha sagedamini konsulaarabi Magusameister Otto Kubo rõõmustab aasta esimese üllatuse üle Valik teenetemärkide saajaid Presidendilt saab sel aastal teenetemärgi 99 inimest Reinsalu jättis alkoholiseaduse eelnõu kooskõlastamata Eesti lühiuudised Majandus Indrek Neivelt teeb uut panka Majanduse lühiuudised Bensiin kallines oodatust poole rohkem Pangad teenivad endiselt prisket kasumit Välismaa Lõpuks ometi avati Moskvas Gulagi muuseum Tants Assange’i ümber jätkub Välismaa lühiuudised Assange’i saaga Läti korruptsioonitõrjebüroo uurib Hispaania erootikaajakirja väidet Arvamus Lugejakiri: nagu ülesärritatud sipelgapesa? Jürgen Tamme: nii nad tapsidki meie Schengeni! (7) Juhtkiri: maksa elatusraha ära, või muidu… Veebikommentaarid Postimees 1929. aastal: vangla põgenik ja tema armuke Henrik Roonemaa: unustage see 5G natukeseks ära Ilmar Raag: psühholoogiline kaitse pole voodoo (22) Päeva karikatuur Oudekki Loone: Rõivas, Tsahkna ja Ossinovski kolme väärtuse vahel (21) Kultuur Filme tuleb nagu Vändrast saelaudu Sport Spordi lühiuudised Vormel-1 Renault’ moodi: äri ja edu, glamuuri pole vajagi Peep Pahv: tolavankade paraad ja tõsised presidendikandidaadid (3) Kahe päevaga põrandalt absoluutsesse tippu Tallinn Vana Veskimöldre kõrvale kerkib uus (1) Tarbija Lõpuks ometi avati Moskvas Gulagi muuseum Tartu Leludes peituvad ohud Veiko Uri: miks mitte väike heategu teha Tudengeil valmib tiksuv keelepomm Vaike Reemann aitab mõista vanade asjade suurt võlu (1) Mart Jagomägi hällitas Ilmamaad Urve Kaasik, naisliikumise liikumapanev jõud Tennisistid selgitavad Tartu meistrid Tartu-Tallinna suusasõidust möödub pool sajandit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veebikommentaarid

2 min lugemist

Vastukaja Aleksander Laane artiklile «Roheliste plaan annab Eestile arenguenergia» PM 4.02

Ükski idee pole nii hull, et seal midagi head poleks, aga siin on küll küsitavusi rohkem kui vastuseid. Mulle torkavad silma järgmised. Kas keegi suudab näidata, et see superühistu oma tegevusega üldse kasumisse jõuab ja kui, siis mille abil?

Praegu töötavad kõik taastuvasjad ainult tänu dotatsioonile. Suured tuulikupargid eeldavad suurte reservvõimsuste olemasolu, kas need peab ka ühistu ehitama ja kas see kõik üldse otstarbekaks osutub? Paneelid, mis toodavad elektrit, ja need, mis toodavad sooja, on täiesti erinevad asjad, kusjuures viimane võib tõesti majanduslikult mõttekas olla, kuid mis puutub siia suur ühistu?

Koostootmisjaamad on tõenäoliselt mõistlikud, aga siin on vaieldamatu mastaabiefekt – need peavad olema piisavalt suured. Väga palju neid Eestisse rajada ei saa. Ja lõpuks, kui me energeetikat juba muudame, miks siis mitte tuumaenergia? Ehk oleks hoopis mõistlikum teha tõesti see ühistu, aga hoopis tuumajaama ehitamiseks?

Neeme Danziger

Tõepoolest tasuks kaaluda riiklikku energiaühistut. See lahendaks juba oma juriidilise vormi kaudu küsimuse, kelle huvides siis ikkagi tegutsetakse. Praegu on Eesti Energia «rahva oma» mingis toredas poliitilise poeesia tähenduses, mitte aga tegelikkuses.

Olgu riiklik või kogukondlik energiaühistu, selleks et need muutuksid ladusalt majandatavaks ja seaduslikuks energia tootmisel, oleks teadupärast esmalt vaja seaduseid muuta.

Kogu aeg räägitakse, et seadused ei lase ühistuid teha korralikult.

Aga kus kohas on see seaduseelnõu pakett, milles on korraga ja süsteemselt kõik need kitsaskohad arvesse võetud ja mille üle KONKREETSELT saaks hakata avalikku debatti pidama ning mis viimaks jõuaks riigikokku?

Siim Vatalin

Vastukaja Kristi Anniste artiklile «Palgalõhe kahjustab riiki» PM 4.02

Kummaline on autori arusaam põhjustest, miks naised kalduvad rohkem valima nn pehmeid erialasid. Loodan, et autorile ja Praxisele tervikuna ei ole tundmatu Kanada psühholoog Susan Pinker, kolme lapse ema, kelle raamatut «The Sexual Paradox» (ka eesti keelde tõlgitud) tasuks lugeda, et mõista, kui primitiivne on põhjusi otsida ainult traditsioonilistest soorollidest. On rida fundamentaalseid põhjusi, miks naised ja mehed käituvad erinevalt ja teevad erinevaid valikuid.

Avo-Rein Tereping

Seotud lood
    04.02.2016 06.02.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto