Sisukord
Kultuur
Postimees
06.02.2016
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vastlakuklitestis võidutsesid traditsioonilised maitsed Ahviaasta eelõhtul ahvipäev Vene kirjanik paneb Pätsi allaandmist kahetsema Tagakülg Tabasalu kooli direktor lahkus ametist Tulistamise ajendiks Tallinna tänaval oli tüli Tapmises kahtlustatavatest vendadest üks oli äsja vabanenud arestist Eesti lühiuudised Talvefestival tõi Tallinna valguse ja kunsti Majandus Kui tark raha osutub väga rumalaks Välismaa Kommunistlik Kuuba võõrustab ajaloolist kirikupeade kohtumist Kurdist saadik: Türgil on oht muutuda Süüriaks Välismaa lühiuudised Arvamus Marti Aavik: loobuks feminismi-religioonist? (18) Neivelti teine tulemine (1) Postimees 1943. aastal: põdrakarjad Alutaguse metsades Vabal ajal ilma parim Mõnus ja rahulik (1) Aeg hambaid näidata Päeva karikatuur Donald Tomberg: kadunud algus Juhtkiri: brittide lahkumisest kaotavad kõik (3) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 Kultuur Nädala plaat #R8 Juri Lotmani graafiline autobiograafia Aja auk. Ringo Starr ja filmikunst Laiendatud pidu sinus eneses Luulehetk – hetk luules Kui tark raha osutub väga rumalaks Nädala album. Olematute filmide muusika Jeltsinil venelastega sama mure mis Pätsul eestlastega Galerii: kuidas arhitektuuritudengid Lasnamäed väänasid Uks täissitutud urkasse (2) Sport Tänak soovib Rootsi ralliks lumiseid olusid Jaak Maele sai saatuslikuks legendaarse büroojuhi hoidmine Spordi lühiuudised Eesti sportlaste ja tulevikulootuste suur «sõber» snus Tarbija Vastlakuklitestis võidutsesid traditsioonilised maitsed Hea teenindaja paneb kliendi end hästi tundma AK Nädala plaat #R8 Eesti saab uue märgi! Aja auk. Ringo Starr ja filmikunst Viimane veerg Elama peab Teeme rahval tuju paremaks Nädala album. Olematute filmide muusika Donald Tomberg: kadunud algus Peeter Langovitsi tagasivaade: valmis unistuste spordihall Kuidas saada üle mannetusest? (9) Arter Lavatagune elu saab nähtavaks Lavatagune elu saab nähtavaks Marko Reikop: juhus Pärnu poiss läheb Saaremaale MM-medalit jahtima Eha Komissarov: muuseum on koht kaunishingedele Kuidas professorist tudeng sai Lauri Leesi: olen õnnelik, et inimene suudab unustada halva ja hoida head «Pealtnägija» noorliige võtab sihikule pika tõsielufilmi (2) Venemaa tuntuim kunstnik Pavlenski: naelutatud munandid ja põlev FSB uks (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala album. Olematute filmide muusika

2 min lugemist
Wolfredt FOTO: Kuvatõmmis

Erki Pärnoja

Himmelbjerget

Erik Lindström Music 2015

Hinne: 5

Wolfredt

Neverno

Seksound

Hinne: 5

Tellijale Tellijale

Nädala väljapaistvama albumite koosluse moodustavad kaks kodumaistest indie-bändidest tuttavat sooloalbumit. «Himmelbjerget» on Erki Pärnoja, laiemale avalikkusele tuntud kui Ewert and The Two Draggonsi kitarristi ja laulukirjutaja esimene sooloalbum. «Neverno» taga on aga indie-ansambli Pia Fraus trummimees Margus Voolpriit ehk Wolfredt. Wolfredti jaoks on kõne all olev juba tema teine sooloüllitis. Kumbki muusik on pisukeste mööndustega mänginud kõik instrumendid ise sisse.

Sarnasusi on ka sisulisi. Mõlemad plaadid on puhas instrumentaalmuusika. Sõnadelt on võetud nende jõud sellega, et neid ei olegi, on ainult puhas emotsioon: muusika. Mõlemal juhul ehitub muusika hüpnotiseerivatele kordustele, mille pinnalt luuakse dünaamikat ja liikumisi. Maalitakse maastikke. Mõlemad plaadid on täis filmimuusikat filmidele, mida ei ole olemas. Siin on lugusid, mis sobituks hästi taustaks sisutihedale pildireale, kui ka lendutõrumispuhanguid, mis võiksid võtta kandva rolli lakoonilisema pildi all.

05.02.2016 08.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto