Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.02.2016
Eesti Rongavanemale koidavad kibedad päevad (31) Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Vana Veskimöldre kõrvale kerkib uus (1) Palju õnne Anu Luure, juhuse tahtel teistmoodi kooli õppealajuhataja Tagakülg Erki Holmberg – mees kolme presidendi taustal Reisihimulised eestlased vajavad üha sagedamini konsulaarabi Magusameister Otto Kubo rõõmustab aasta esimese üllatuse üle Valik teenetemärkide saajaid Presidendilt saab sel aastal teenetemärgi 99 inimest Reinsalu jättis alkoholiseaduse eelnõu kooskõlastamata Eesti lühiuudised Majandus Indrek Neivelt teeb uut panka Majanduse lühiuudised Bensiin kallines oodatust poole rohkem Pangad teenivad endiselt prisket kasumit Välismaa Lõpuks ometi avati Moskvas Gulagi muuseum Tants Assange’i ümber jätkub Välismaa lühiuudised Assange’i saaga Läti korruptsioonitõrjebüroo uurib Hispaania erootikaajakirja väidet Arvamus Lugejakiri: nagu ülesärritatud sipelgapesa? Jürgen Tamme: nii nad tapsidki meie Schengeni! (7) Juhtkiri: maksa elatusraha ära, või muidu… Veebikommentaarid Postimees 1929. aastal: vangla põgenik ja tema armuke Henrik Roonemaa: unustage see 5G natukeseks ära Ilmar Raag: psühholoogiline kaitse pole voodoo (22) Päeva karikatuur Oudekki Loone: Rõivas, Tsahkna ja Ossinovski kolme väärtuse vahel (21) Kultuur Filme tuleb nagu Vändrast saelaudu Sport Spordi lühiuudised Vormel-1 Renault’ moodi: äri ja edu, glamuuri pole vajagi Peep Pahv: tolavankade paraad ja tõsised presidendikandidaadid (3) Kahe päevaga põrandalt absoluutsesse tippu Tallinn Vana Veskimöldre kõrvale kerkib uus (1) Tarbija Lõpuks ometi avati Moskvas Gulagi muuseum Tartu Leludes peituvad ohud Veiko Uri: miks mitte väike heategu teha Tudengeil valmib tiksuv keelepomm Vaike Reemann aitab mõista vanade asjade suurt võlu (1) Mart Jagomägi hällitas Ilmamaad Urve Kaasik, naisliikumise liikumapanev jõud Tennisistid selgitavad Tartu meistrid Tartu-Tallinna suusasõidust möödub pool sajandit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: unustage see 5G natukeseks ära

3 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Peeter Langovits

Kui Eesti Telekom jaanuaris Telia Eestiks muutus ning sai uue värvilise logo ja uue rootslasest juhi, oli neil vaja mingit teemat, mida kõige selle kõrval ajakirjandusele äärmiselt positiivsena esitleda. Armastatud brändi kadumine ja lugupeetud tippjuhi asendamine ei ole just need teemad, millega üks ettevõte tahaks päeva meedias veeta. Oli vaja midagi, mis oleks positiivne ja uudne, mis kinnitaks Telia kui tehnoloogialiidri ja innovaatori mainet, kirjutab kolumnist Henrik Roonemaa.

Tellijale Tellijale

Selleks teemaks sai 5G ehk järgmise põlvkonna mobiilivõrk. «Tallinn saab ülejärgmisel aastal maailma ühe esimese 5G võrgu» oli meil Geeniuses pealkiri, ja teistes väljaannetes olid sarnased.

Teiste operaatorite esindajad olid – kes omavahelistes vestlustes, kes avalikult – kiired tähelepanu juhtima, et nende hinnangul on tegemist osava PR-lükkega, sest sellist asja nagu 5G ei ole maailmas praegu olemas ega pole ka aastaks 2018, kui Telia proovivõrk juba Tallinnas püsti peaks olema ning mingeid teenuseid edastama.

Asi on selles, et mobiilimaailmas käivad alles praegu vaidlused ja arutelud, milline saab olema 5G standard ehk kuidas see asi kõik tehniliselt üldse käima hakkab. Piltlikult öeldes arutavad nad selle üle, mitu ratast tulevasel autol olema saab, kus asub rool, kuidas avanevad uksed ja nii edasi. Mobiilivõrkude arendamisega tegelevad firmad nagu Ericsson, Huawei ja teised tunnistavad, et standard saab paika ilmselt umbes aastaks 2020.

04.02.2016 06.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto