N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Leludes peituvad ohud

Eleen Laasner
, reporter
Leludes peituvad ohud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mänguasjamuuseumis täna avataval näitusel analüüsitakse lelude mitmeid  ohukülgi. Lisaks  füüsilistele mõjutustele võivad näiteks Barbie-nukud ja teised sellised mänguasjad kujundada lastes väärarusaame kehast ja riietumisest.
Mänguasjamuuseumis täna avataval näitusel analüüsitakse lelude mitmeid ohukülgi. Lisaks füüsilistele mõjutustele võivad näiteks Barbie-nukud ja teised sellised mänguasjad kujundada lastes väärarusaame kehast ja riietumisest. Foto: Kristjan Teedema

Mis on tänapäeva laste mängukastis? Millest tuleks hoiduda ja mille alusel teha õiget valikut? Täna avatakse mänguasjamuuseumis uus näitus «Oh, kui ohtlik!», mis annab vastuse just nendele küsimustele.

Ohtlikul väljapanekul analüüsitakse igapäevaste lelude mitut külge – heidetakse pilk materjalile, kujule ja vormile, väljanägemisele ja sisule.

Näituse esimeses ruumis tutvustatakse, kuidas korjatakse sobimatud mänguasjad poelettidelt või miks nad ostjani üldse ei jõuagi. Lapsevanemad leiavad näpunäiteid, kuidas kahtluste korral mänguasja ohtlikkuses veenduda või kuidas vale toode müüjale tagastada.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles