P, 14.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tants Assange’i ümber jätkub

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Tants Assange’i ümber jätkub
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Julian Assange´i vabastamist nõudvate plakatitega naine eile Ecuadori Londoni saatkonna juures. Foto: AFP/SCANPIX
Julian Assange´i vabastamist nõudvate plakatitega naine eile Ecuadori Londoni saatkonna juures. Foto: AFP/SCANPIX Foto: SCANPIX

Kolm ja pool aastat Londoni Ecuadori saatkonnas redutanud Wikileaksi asutaja Julian Assange on lubanud end täna keskpäeval Briti politsei kätte anda, kui ÜRO otsustab, et tema kinnipidamine oli õigustatud. Seda aga ei juhtu, sest BBC andmetel on täna avalikustatav ÜRO töörühma otsus Assange’ile soodne.

44-aastane austraallane käsitleb kinnipidamisena seda, et ta ei saa saatkonnast lahkuda, ilma et teda kohe kinni peetaks. 42-leheküljelise kaebuse esitas Assange’i meeskond ÜRO omavolilise kinnipidamise töörühmale 2014. aastal.

Muu hulgas kurdetakse seal austraallase kehvade elamistingimuste üle saatkonnas: väidetavalt tuleb Assange’il hakkama saada 30 ruutmeetril, tal on puudus värskest õhust ja päikesevalgusest ning tema sidepidamisvõimalused on piiratud.

Märksõnad
Tagasi üles