Sisukord
Eesti
Tänane leht
05.02.2016
Eesti Rongavanemale koidavad kibedad päevad (31) Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Vana Veskimöldre kõrvale kerkib uus (1) Palju õnne Anu Luure, juhuse tahtel teistmoodi kooli õppealajuhataja Tagakülg Erki Holmberg – mees kolme presidendi taustal Reisihimulised eestlased vajavad üha sagedamini konsulaarabi Magusameister Otto Kubo rõõmustab aasta esimese üllatuse üle Valik teenetemärkide saajaid Presidendilt saab sel aastal teenetemärgi 99 inimest Reinsalu jättis alkoholiseaduse eelnõu kooskõlastamata Eesti lühiuudised Majandus Indrek Neivelt teeb uut panka Majanduse lühiuudised Bensiin kallines oodatust poole rohkem Pangad teenivad endiselt prisket kasumit Välismaa Lõpuks ometi avati Moskvas Gulagi muuseum Tants Assange’i ümber jätkub Välismaa lühiuudised Assange’i saaga Läti korruptsioonitõrjebüroo uurib Hispaania erootikaajakirja väidet Arvamus Lugejakiri: nagu ülesärritatud sipelgapesa? Jürgen Tamme: nii nad tapsidki meie Schengeni! (7) Juhtkiri: maksa elatusraha ära, või muidu… Veebikommentaarid Postimees 1929. aastal: vangla põgenik ja tema armuke Henrik Roonemaa: unustage see 5G natukeseks ära Ilmar Raag: psühholoogiline kaitse pole voodoo (22) Päeva karikatuur Oudekki Loone: Rõivas, Tsahkna ja Ossinovski kolme väärtuse vahel (21) Kultuur Filme tuleb nagu Vändrast saelaudu Sport Spordi lühiuudised Vormel-1 Renault’ moodi: äri ja edu, glamuuri pole vajagi Peep Pahv: tolavankade paraad ja tõsised presidendikandidaadid (3) Kahe päevaga põrandalt absoluutsesse tippu Tallinn Vana Veskimöldre kõrvale kerkib uus (1) Tarbija Lõpuks ometi avati Moskvas Gulagi muuseum Tartu Leludes peituvad ohud Veiko Uri: miks mitte väike heategu teha Tudengeil valmib tiksuv keelepomm Vaike Reemann aitab mõista vanade asjade suurt võlu (1) Mart Jagomägi hällitas Ilmamaad Urve Kaasik, naisliikumise liikumapanev jõud Tennisistid selgitavad Tartu meistrid Tartu-Tallinna suusasõidust möödub pool sajandit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Magusameister Otto Kubo rõõmustab aasta esimese üllatuse üle

2 min lugemist
Otto Kubo FOTO: Postimees.ee

Kalevi kommivabrikus aastakümneid ametis olnud magusameistri Otto Kubo üllatus oli suur, kui ta eile Tallinnas Maiasmoka kohvikus kaamera ette astudes kuulis Postimehelt, et on pälvinud vabariigi presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi. «Oi, suur tänu! See on väga meeldiv üllatus ja selle aasta esimene suur üllatus,» lausus Kubo.

Tellijale Tellijale

Paar tundi varem oli talle helistanud kolleeg, Kalevi kommunikatsioonijuht Ruth Roht, kes palus tal kindlal kellaajal ajakirjanikud vastu võtta ja paarile küsimusele vastata. «Ma mõtlesin, miks te tulete. Öeldi, et tulete lühikeseks ajaks. Ma siis mõtisklesin... Seda ma tegelikult teoreetiliselt oleksin ju võinud arvata, aga ma ei ole endast nii suurushullustuses, et oleksin uskunud, et see asi täide läheb,» rääkis Kubo.

Kogu Kubo eelmine aasta möödus suure tähistamise saatel. Mullu augustis täitus tal 60. tööaasta Kalevi kommivabrikus, sama palju möödus ka ülikooli lõpetamisest ning aasta lõpus jõululaupäeval oli neil abikaasa Aidega teemantpulm – tähistati 60 aastat abielu. Ottol ja Aidel on üks laps, poeg Baldur, kes on infotehnoloogia ekspert ja ettevõtja.

04.02.2016 06.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto