Sisukord
Arvamus
Postimees
06.02.2016
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vastlakuklitestis võidutsesid traditsioonilised maitsed Ahviaasta eelõhtul ahvipäev Vene kirjanik paneb Pätsi allaandmist kahetsema Tagakülg Tabasalu kooli direktor lahkus ametist Tulistamise ajendiks Tallinna tänaval oli tüli Tapmises kahtlustatavatest vendadest üks oli äsja vabanenud arestist Eesti lühiuudised Talvefestival tõi Tallinna valguse ja kunsti Majandus Kui tark raha osutub väga rumalaks Välismaa Kommunistlik Kuuba võõrustab ajaloolist kirikupeade kohtumist Kurdist saadik: Türgil on oht muutuda Süüriaks Välismaa lühiuudised Arvamus Marti Aavik: loobuks feminismi-religioonist? (18) Neivelti teine tulemine (1) Postimees 1943. aastal: põdrakarjad Alutaguse metsades Vabal ajal ilma parim Mõnus ja rahulik (1) Aeg hambaid näidata Päeva karikatuur Donald Tomberg: kadunud algus Juhtkiri: brittide lahkumisest kaotavad kõik (3) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 Kultuur Nädala plaat #R8 Juri Lotmani graafiline autobiograafia Aja auk. Ringo Starr ja filmikunst Laiendatud pidu sinus eneses Luulehetk – hetk luules Kui tark raha osutub väga rumalaks Nädala album. Olematute filmide muusika Jeltsinil venelastega sama mure mis Pätsul eestlastega Galerii: kuidas arhitektuuritudengid Lasnamäed väänasid Uks täissitutud urkasse (2) Sport Tänak soovib Rootsi ralliks lumiseid olusid Jaak Maele sai saatuslikuks legendaarse büroojuhi hoidmine Spordi lühiuudised Eesti sportlaste ja tulevikulootuste suur «sõber» snus Tarbija Vastlakuklitestis võidutsesid traditsioonilised maitsed Hea teenindaja paneb kliendi end hästi tundma AK Nädala plaat #R8 Eesti saab uue märgi! Aja auk. Ringo Starr ja filmikunst Viimane veerg Elama peab Teeme rahval tuju paremaks Nädala album. Olematute filmide muusika Donald Tomberg: kadunud algus Peeter Langovitsi tagasivaade: valmis unistuste spordihall Kuidas saada üle mannetusest? (9) Arter Lavatagune elu saab nähtavaks Lavatagune elu saab nähtavaks Marko Reikop: juhus Pärnu poiss läheb Saaremaale MM-medalit jahtima Eha Komissarov: muuseum on koht kaunishingedele Kuidas professorist tudeng sai Lauri Leesi: olen õnnelik, et inimene suudab unustada halva ja hoida head «Pealtnägija» noorliige võtab sihikule pika tõsielufilmi (2) Venemaa tuntuim kunstnik Pavlenski: naelutatud munandid ja põlev FSB uks (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1943. aastal: põdrakarjad Alutaguse metsades

1 min lugemist

Alutaguse suurmetsadesse on viimastel aastatel rõõmustaval kombel rohkesti siginenud põtru.  Neid meie metsade uhkemaid loomi on nähtud suurte karjadena Kuremäe-tagustes suurtes ja põlistes soodes ning Viivikonna ümbruse metsades. Paljud neist on suuruse järgi otsustades üsna vanad ning kannavad suuri sarvi. Loomad on muutunud ka võrdlemisi julgeks, eriti vanad põdrapullid, kes peavad võitlust koertega, ajavad neid metsa mööda taga ega lase neid oma perekondade ligi.

Kuigi võrdlemisi julged, on nad siiski väga kavalad ja ettevaatlikud oma vaenlaste-salaküttide suhtes. Nagu kuuldub metsaametnikelt, kes nendega vahest kõige rohkem kokku puutuvad, ei jookse põdrad kunagi umbropsu üle sihtide ja teeradade, vaid kui selleks vähegi aega, peatuvad, heites pilgu kahele poole, et ohutuses veenduda.

Kuigi põtrade arv on tõusnud peamiselt viimase viie aasta jooksul, on siiski kaks viimast aastat olnud põtradele raskeks hävinguaastateks. Rohkesti hukkus põtru 1941. aastal, millisel suvel olid Alutaguse metsad täis põgenevaid punaarmee osi ja kommuniste. Samuti surmasid metsavennad oma toiduvajaduseks palju põtru ja kitsi. Ka salakütid on sõja-aastail aktiivsemad.

6.02 1943

Seotud lood
    05.02.2016 08.02.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto