Sisukord
Sport
Postimees
06.02.2016
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vastlakuklitestis võidutsesid traditsioonilised maitsed Ahviaasta eelõhtul ahvipäev Vene kirjanik paneb Pätsi allaandmist kahetsema Tagakülg Tabasalu kooli direktor lahkus ametist Tulistamise ajendiks Tallinna tänaval oli tüli Tapmises kahtlustatavatest vendadest üks oli äsja vabanenud arestist Eesti lühiuudised Talvefestival tõi Tallinna valguse ja kunsti Majandus Kui tark raha osutub väga rumalaks Välismaa Kommunistlik Kuuba võõrustab ajaloolist kirikupeade kohtumist Kurdist saadik: Türgil on oht muutuda Süüriaks Välismaa lühiuudised Arvamus Marti Aavik: loobuks feminismi-religioonist? (18) Neivelti teine tulemine (1) Postimees 1943. aastal: põdrakarjad Alutaguse metsades Vabal ajal ilma parim Mõnus ja rahulik (1) Aeg hambaid näidata Päeva karikatuur Donald Tomberg: kadunud algus Juhtkiri: brittide lahkumisest kaotavad kõik (3) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 Kultuur Nädala plaat #R8 Juri Lotmani graafiline autobiograafia Aja auk. Ringo Starr ja filmikunst Laiendatud pidu sinus eneses Luulehetk – hetk luules Kui tark raha osutub väga rumalaks Nädala album. Olematute filmide muusika Jeltsinil venelastega sama mure mis Pätsul eestlastega Galerii: kuidas arhitektuuritudengid Lasnamäed väänasid Uks täissitutud urkasse (2) Sport Tänak soovib Rootsi ralliks lumiseid olusid Jaak Maele sai saatuslikuks legendaarse büroojuhi hoidmine Spordi lühiuudised Eesti sportlaste ja tulevikulootuste suur «sõber» snus Tarbija Vastlakuklitestis võidutsesid traditsioonilised maitsed Hea teenindaja paneb kliendi end hästi tundma AK Nädala plaat #R8 Eesti saab uue märgi! Aja auk. Ringo Starr ja filmikunst Viimane veerg Elama peab Teeme rahval tuju paremaks Nädala album. Olematute filmide muusika Donald Tomberg: kadunud algus Peeter Langovitsi tagasivaade: valmis unistuste spordihall Kuidas saada üle mannetusest? (9) Arter Lavatagune elu saab nähtavaks Lavatagune elu saab nähtavaks Marko Reikop: juhus Pärnu poiss läheb Saaremaale MM-medalit jahtima Eha Komissarov: muuseum on koht kaunishingedele Kuidas professorist tudeng sai Lauri Leesi: olen õnnelik, et inimene suudab unustada halva ja hoida head «Pealtnägija» noorliige võtab sihikule pika tõsielufilmi (2) Venemaa tuntuim kunstnik Pavlenski: naelutatud munandid ja põlev FSB uks (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti sportlaste ja tulevikulootuste suur «sõber» snus

8 min lugemist
  • Uuringud näitavad, et pallimängijad kasutavad snusi üksikalade tegijatest rohkem
  • Huuletubaka kasutajaid on ka noortetreenerite seas
  • Noored arvavad, et snus on tavalisest sigaretist kahjutum
  • Huuletubaka kasutamne suurendab vähki haigestumise riski
Noor snusi kasutaja. Foto on illustratiivne. FOTO: Joosep Martinson/Õhtuleht

Huuletubakas on ka Eesti spordis levinud probleem, eriti võistkonnaaladel. Treeneritel on selle vastu aga keeruline võidelda. Üks korvpallitreener tunnistab, et talle on mõned mängijad huuletubaka kasutamisega vahele jäänud. «Sellele on raske reageerida, olen mõned poisid vahele võtnud. Aga mis siis teha, kas viskan nad välja? Kui mõtleme Eesti mängijate ressursile, siis on see raske otsus.»

Tellijale Tellijale

«Osad tegid juba 14-aastaselt, aga enamik alustas 16-17-aastaselt,» räägib erinevates vanuseklassides korvpalli noortekoondistes mänginud sportlane, kes oma nime avaldada ei soovi. Tema sõnul kasutasid snusi ligikaudu pooled tiimikaaslased. «Treenerid olid teadlikud ja ei lubanud, aga midagi muud nad teha ei saanud. Treeneri ees «tups» huule all ei olnud. Audenteses (Audentese spordikoolis – M.G.) räägiti samuti huuletubaka kahjulikkusest,» meenutab ta, ent see noortele ei mõjunud. «Peale trenni oli kaif. Lisaks tegi kasutamise põnevaks see, et tegu on keelatud asjaga.»

05.02.2016 08.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto