Sisukord
AK
Postimees
06.02.2016
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vastlakuklitestis võidutsesid traditsioonilised maitsed Ahviaasta eelõhtul ahvipäev Vene kirjanik paneb Pätsi allaandmist kahetsema Tagakülg Tabasalu kooli direktor lahkus ametist Tulistamise ajendiks Tallinna tänaval oli tüli Tapmises kahtlustatavatest vendadest üks oli äsja vabanenud arestist Eesti lühiuudised Talvefestival tõi Tallinna valguse ja kunsti Majandus Kui tark raha osutub väga rumalaks Välismaa Kommunistlik Kuuba võõrustab ajaloolist kirikupeade kohtumist Kurdist saadik: Türgil on oht muutuda Süüriaks Välismaa lühiuudised Arvamus Marti Aavik: loobuks feminismi-religioonist? (18) Neivelti teine tulemine (1) Postimees 1943. aastal: põdrakarjad Alutaguse metsades Vabal ajal ilma parim Mõnus ja rahulik (1) Aeg hambaid näidata Päeva karikatuur Donald Tomberg: kadunud algus Juhtkiri: brittide lahkumisest kaotavad kõik (3) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 Kultuur Nädala plaat #R8 Juri Lotmani graafiline autobiograafia Aja auk. Ringo Starr ja filmikunst Laiendatud pidu sinus eneses Luulehetk – hetk luules Kui tark raha osutub väga rumalaks Nädala album. Olematute filmide muusika Jeltsinil venelastega sama mure mis Pätsul eestlastega Galerii: kuidas arhitektuuritudengid Lasnamäed väänasid Uks täissitutud urkasse (2) Sport Tänak soovib Rootsi ralliks lumiseid olusid Jaak Maele sai saatuslikuks legendaarse büroojuhi hoidmine Spordi lühiuudised Eesti sportlaste ja tulevikulootuste suur «sõber» snus Tarbija Vastlakuklitestis võidutsesid traditsioonilised maitsed Hea teenindaja paneb kliendi end hästi tundma AK Nädala plaat #R8 Eesti saab uue märgi! Aja auk. Ringo Starr ja filmikunst Viimane veerg Elama peab Teeme rahval tuju paremaks Nädala album. Olematute filmide muusika Donald Tomberg: kadunud algus Peeter Langovitsi tagasivaade: valmis unistuste spordihall Kuidas saada üle mannetusest? (9) Arter Lavatagune elu saab nähtavaks Lavatagune elu saab nähtavaks Marko Reikop: juhus Pärnu poiss läheb Saaremaale MM-medalit jahtima Eha Komissarov: muuseum on koht kaunishingedele Kuidas professorist tudeng sai Lauri Leesi: olen õnnelik, et inimene suudab unustada halva ja hoida head «Pealtnägija» noorliige võtab sihikule pika tõsielufilmi (2) Venemaa tuntuim kunstnik Pavlenski: naelutatud munandid ja põlev FSB uks (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elama peab

4 min lugemist
Eesti ajakirjanikud Moskva Kremlis tsaarkahuri juures. FOTO: Erakogu

Toimetuses on alati joodud. Ajalehte ei saa kaine peaga teha, tavatses öelda tegevtoimetaja Voldemar Känd, ja tal oli tuline õigus. Esimestest tööpäevadest alates omandas Ahto Tõru selle lihtsa tõe. Nüüd oli Tõru mitu kuud reporteri ametit pidanud ja söandas ennast juba kogenud sulerüütliks pidada. Hilistel pärastlõunatel oli tema kui talituse kõige noorema liikme kohustus üle Raekoja platsi Kaarmanni poodi õlle järele lipata. Alles siis, kui pudelid olid lahti korgitud ja esimesed sõõmud võetud, läks lehetegemine päriselt lahti.

Tellijale Tellijale

Seekord oli leht tavalisest paksem. Ega olnud see üldse mingi tavaline leht. Kostjal, vanal Pätsul, on sünnipäev. Et see vana puuk ka ükskord ahnusest ja upsakusest lõhki ei lähe, irvitasid ajakirjanikud ning vihtusid palehigis vabariigi presidendi auks ja kuulsuseks tähtpäevalugusid vorpida. Et need peavad ühed magusad ja mokkamööda lood olema, oli ütlematagi selge.

Ahto Tõru käes käis kirjutamine kähku, poisil oli lahtine pea ja nobedad näpud, jutt jooksis nagu siidiniit. Õlu ei teinud teda uniseks nagu papi Kändu, kes töö juures nii mõnigi kord suikuma jäi, nii et pea käis tonks ja tonks vastu kirjutuslauda. Juba enne keskööd oli Tõru päevatöö ladumisele saadetud ning tubli noormees võis kolleegidele, kes ikka veel palehigis tinti piinasid, mütsi kergitada ja head ööd soovida.

05.02.2016 08.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto