Sisukord
Kultuur
Tänane leht
08.02.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Kuurordi asemel õpetatakse, kuidas toime tulla (2) Horoskoop Tagakülg 8.2 Veeta jäänud pere kolib Viljandimaalt Tallinna tagasi (2) Vahistamisel fentanüüli alla neelanud diileril lõigati magu lõhki (10) EKRE kerkis sotside ja Vabaerakonna kannule Eesti lühiuudised Esikülg 8.02 Tallinna loomaaias tähistati ahviaasta algust Majandus Euroopa hakkab tunnistama Eesti digiallkirja (2) Jurist: turud on kuumad ehk head 2016ndat ühinemiste ja omandamiste aastat! Välismaa PEGIDA korraldas mitmes Euroopa linnas migrandivastaseid proteste Välismaa lühiuudised Taiwani maavärinas kukkus kokku 17-korruseline elumaja Bulgaaria mägedest leiti kaks surnuks külmunud põgenikku Põhja-Korea saatis keeldudest hoolimata raketi teele Arvamus Ahto Lobjakas: stratkomi nokk ja saba (13) Sirje Niitra: ümbrik matustel – miks mitte? Avo-Rein Tereping: poisid ja tüdrukud (mehed ja naised) ongi erinevad (35) Lugeja kiri: keelatud teed Postimees 1934. aastal: verised võitlused Pariisis – kas rahvuslik valitsus või pahempoolne diktatuur? Juhtkiri: sehvt Savisaarega, rakendusaktid ja Köln (7) Jüri Raidla: riigireform kui Eesti suur idee nr 1 (8) Kultuur Merike Estna vallutab Mehhikot Ei me ette tea, mis elu tuua võib Sport Spordi lühiuudised Kärp süüdistab suusaliitu, Mae tõrjub Läbi ehmatuse ühtse jõuna MMile Eesti jalgpalli tulevikutreener ehk mitmekülgne kameeleon Töötu Jose Mourinho lubab muutust (1) Johaug muutis ühisstardi mõttetuks (1) Kalev/Cramo ei saa kuidagi mänguvankrit vedama, kaotusi aina koguneb Tarbija Suur osa helkureid jätab pimedas hätta Kuidas helkurit kanda (1) Tartu Aktsiisi tõus pole Tartu poodides napsi hindu veel tõstnud (1) Sulgpalli valitses Tartumaa Tartu uus koduleht valmib sügiseks Vana ristimänd kolis uude ERMi Ühine tervisekontroll toob kindluse Uksed avas Eesti trüki- ja paberimuuseumi raamatupood Krussis traat lõi lambi päriselt särama Koolitundide asemel õppisid noored kodumaad kaitsma Tšehhovi tegelased väänlevad keldriruumis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merike Estna vallutab Mehhikot

2 min lugemist
Merike Estna DOMESTICMINDCRAFT FOTO: Repro

Merike Estna personaalnäitus «DOMESTICMINDCRAFT» Mexico Citys on hea järg 2013. aastal New Yorgi Winklemani galeriis toimunud «Spinati & banaani» näitusele. Kui nüüd järele mõelda, siis ta on ainuke eesti kunstnik, kes nii Põhja- kui Lõuna-Ameerika kunstipealinnas isikunäituse märgi maha saanud.

Tellijale Tellijale

Mexico City peatänava Bucareli ääres kodu leidnud ruumikas Karen Huberi galerii on keskendunud eranditult nüüdisaegsele maalile. Linna rahvusvahelisele kaardile kandnud kontseptuaalse suunaga galeriide kõrval on see selgelt oma liini ajav ja julge fookus. Galerist Karen Huber leidis Merikese kunstimaailmale nii tüüpilise isiklike soovituste jada kaudu, mis haaras «ketti» nii kolleegi Londonist kui ka Mexico City kuraatori Octavio Avendano.

Idee küpses näitusepakkumiseks ning kuuliseks residentuuriks, mille käigus anti kunstnikule vabad käed Mehhiko publiku jaoks oma esimese sooloväljaastumise kujundamiseks. Merike on tuntud oma traditsioonilist maali süsteemselt lõuendi pealt minema ajavate teostega, mis laiutavad ruumis ja tahavad vaatajalt aktiivset osalemist, et mitte öelda seljas kandmist.

06.02.2016 09.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto