Sisukord
Kultuur
Postimees
10.02.2016
Eesti Mälumäng Palju õnne Male Dilbert Horoskoop Välisministri kabinetti saab pealt kuulata (3) Eesti lühiuudised Tagakaas Briti saatkond võttis Eesti HIV-ennetuse oma südameasjaks Ekspert nimetab laevade hinnaerinevust kummaliseks Sulailm on Pärnu rannas loonud jäist ilu Albaania pere saatus selgub täna (7) Majandus Majanduse lühiuudised Swedbank vallandas juhi päevapealt Soomlased alustasid Megastari koostamist Jan Mayer: reisilaevaehitus on väga kliendikeskne Välismaa NATO kaitseministrid valmistuvad Varssaviks Baieris kihutasid reisirongid üksteisele otsa Välismaa lühiuudised Arvamus Heili Klandorf: appi, äpp! Postimees 1939. aastal: tervitusi ja õnnitlusi Wabariigi Presidendile Veebikommentaarid Mart Raudsaar: et saada riigireformi 1. juuliks (3) Juhtkiri: need hinnalised infokillud Kaspar Oja: majanduskasvu alahindamisest pessimismispiraali? (4) Kultuur Eesti kirjanduse pärast muret tundma ei pea Berliini festivali avavad vennad Coenid Sport Uue korvpalliliiga eelarve kuivas kokku Keenia ähvardab olümpiamängudest loobuda Spordi lühiuudised Nullist tehnika selgeks õppinud Ksenija Balta on ametlikult tagasi Rahas suplevad hiinlased sukeldusid jalgpallimaailma Nädalavahetusel selgub hokikoondise tegelik sisu Tarbija Troopiline tõbi tuuakse reisilt kaasa Lõunamaareisi eel küsi nõu arstilt Reisimeditsiinist ränduri silme läbi: suurema kodutöö peab ikkagi ise tegema Tartu Eralasteaed pidi linnale tagastama osa toetusest Talisurfarid kihutavad Võrtsjärvel Endise trükikoja ruumidesse kolis joogakeskus Raehärra kabel pääses riigi avariitööde nimekirja Koolipoisi kolm toob tarkade naiste ülekaalu (1) Tšernobõli veteran kogub toonaseid pilte Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Eesti kirjanduse pärast muret tundma ei pea

6 min lugemist
Olavi Ruitlane FOTO: Eero Vabamägi

Eesti kirjanduse pärast muret tundma ei pea – see on mitmekülgne ja paljutahuline, elujõuline ja kirev. Vähemalt nii leiab Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade põhižürii esimees Carolina Pihelgas.

Tellijale

Pihelga hinnangul oli eesti ilukirjanduses mullu tugev proosa-aasta. «Hea meel oli näha, et proosas on hakatud rohkem läbi kirjutama lähiminevikku, näiteks Rein Raua romaan «Täiusliku lause surm», mis tegeles 80ndate lõpuga. Lisaks tõstaksin esile Rein Põdra Siberi-romaani «Suur retk», Jüri Kolgi lühiproosakogu «Suur võidujooks», Märt Lauri mastaapse romaani «Lahustumine» ja Jim Ashilevi «Kehade metsa»,» räägib Pihelgas, kelle nimetatud raamatutest kandideeris auhinnale vaid Rein Raua romaan.

Üks aastaauhindade põhižürii suuri murekohti oli aga näitekirjandus, kus Pihelgase sõnul torkab silma kirjaliku teksti marginaliseerumine. «Ühelt poolt ilmub näidendeid raamatuna väga vähe, teisalt meenutavad lavastustes kasutatud tekstid, mis žüriini jõudsid, tihti mustandeid ja on lavastaja või trupi jaoks pigem hüppelauaks, ja see ei puuduta üksnes postdramaatilist teatrit.  Ehk võiksid teatrid ise rohkem näidendeid kirjastada ning tekstile ka hea toimetaja leida.»

09.02.2016 11.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto