T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tšernobõli veteran kogub toonaseid pilte

Raimu Hanson
Facebook Twitter
Comments
Rannu valla Verevi küla elanik Aare Uind rääkis eile toimetuses Tšernobõli avarii tagajärgede likvideerimise mälestusi ja näitas Tšernobõli veteranide saadetud fotosid, mille kogumist ta jätkab.
Rannu valla Verevi küla elanik Aare Uind rääkis eile toimetuses Tšernobõli avarii tagajärgede likvideerimise mälestusi ja näitas Tšernobõli veteranide saadetud fotosid, mille kogumist ta jätkab. Foto: Margus Ansu

Rannu valla mees Aare Uind käis eile Tartus ennast arstile näitamas. Mitu lõikust nõudnud haigus tuli külge  30 aastat tagasi Tšernobõli katastroofi kiirgavate tagajärgede likvideerimisest. Praegu korraldab ta tol ajal tehtud piltide kogumist.

Tšernobõli tuumaelektrijaama avarii 26. aprillil 1986 tõi kaasa rahvusvahelise ulatusega tuumakatastroofi, mida aga nõukogude võim üritas alguses saladuses hoida. Ei olnud selget teadmist oma sihtkohast ka neil sõjaväekohuslastel, kes kutsuti kordusõppustele sama aasta mai algul.

Aare Uind rääkis, et 7. mail 1986 formeeriti Eestist katastroofipiirkonda saatmiseks kaks polku: Pärnus keemiakaitsepolk ja Jõhvis tsiviilkaitsepolk. «Meie pataljonis oli ka palju tartlasi,» ütles ta.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles