Sisukord
Kodu
Postimees
11.02.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Karistus mütsikudumise eest Kohus ei lubanud Savisaart tagasi linnapea kohale Ähvarduskirjad otse-eetri ajal Isikuandmed 10 000 inimese ette Politsei: igal nädalal on paar ahistamisjuhtu Haigla hinnangul poleks saanudki naise elu päästa Esikülg 11. veebruar «Ma loodan, et sind vägistatakse» Eesti lühiuudised Kolm eestlast pälvis Prantsusmaa kõrge tunnustuse Pärkna: jäik seadus takistab inimlikku käitumist Dilbert Kapo: äärmuslus pole seni julgeolekuoht Horoskoop Surnud naise ja lapse omaste pöördumine (1) Majandus Majanduse lühiuudised Politsei tunnistas Uberi tegevuse Eestis ebaseaduslikuks (1) Saksamaa rikkus on kahe kõrva vahel Välismaa NATO idaserv saab kindlust juurde Ameerika presidendirallit juhivad mässumeelsed (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Andres Suik: Euroopa ei tule meid õpetama – 20 aastat inimõigusi Eestis Postimees 1931. aastal: Mõisaküla pumbameistri õnn Lugejate kirjad Päeva karikatuur Tõnis Saarts: meie erakondade tippude mõtteavaldusi lugedes läheb meel kurvaks (19) Urve Eslas: kaotatud võitlus sotsiaalmeedias (5) Juhtkiri: digiajastu «rahvatakso» lõpp? (1) Marianne Mikko: kui naisest saab märklaud (8) Kultuur Eesti balleti grand old lady Mai Murdmaa dokumentaalfilmis «Ballettmeister» Apollo uus kino pakub restoraniteenindust Sport Mercedese talent saab viimaks vormel-1 sarjas võimaluse Baruto tahab kohtuda karujõuga venelasega Leiutajate ala protestimeelne vanameister (1) Spordi lühiuudised Valdmaa: Kalev ei tohi Gruusias kaotada Tarbija Kortermajad kütavad õhku soojaks Tartu Tänavailt vaatab vastu rahapuudus Otsinguil käib üha enam vabatahtlikke EPA peahoone süttis käredas pakases (2) Priit Lomp: Suur-Tartu suure plaani segasevõitu algus AS Go Bus juhataja: bussihangetes võiks kütuse vabaks lasta (1) Pargikaitsjate meelest ruttab linn debatti lõpetama Athena maja läheb uuele katsele Euroraha loob üheksa tippkeskust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kortermajad kütavad õhku soojaks

4 min lugemist
Soojustamata maja termopildil on näha soojuslekked paneelide liitekohtades, nurkades ja jäikusribide kohtades. FOTO: Jõgioja Ehitusfüüsika KB

Mitmevärviline termopilt rõõmustab küll oma kirevusega võhikust vaataja silma, kuid tegelikult näitab see halastamatult, kuidas raha kulub ilma soojaks kütmisele.

Tellijale Tellijale

Nõukogudeaegsete majade olukord sõltub termograafiaga tegeleva Mart Jõgioja sõnul nii materjalivalikust kui ka sellest, millise projekti järgi on need tehtud ja kes oli ehitaja. «On maju, kus on soojustus jäetud üldse panemata, vaatad ülevalt sisse ja telliste vahel on täielik tühjus,» tõi ta näite.

Termografeerides üht Mustamäel Tammsaare teel asuvat viiekordset valgetest tellistest maja, tõdes Jõgioja, et selle soojapidavus on väga kehv. «Siit on näha, et radiaatorid on akende all ja seal on suured lekked, nii et soojus läheb otse õue,» rääkis ta.

10.02.2016 12.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto