Sisukord
Arter
Postimees
13.02.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Haid vahetasid elukohta Eesti lühiuudised Gravitatsioonilained leiti üles Leedu autovargad tõid mulkidele Chicago koju kätte (3) Politseioperatsiooni keskmesse sattunud talumees: tunne on enneolematu ERM andis Pariisi arhitektidele tiivad «Eesti laulu» esimene poolfinaal täna õhtul Autovargaid ajab siia pagulaskriis Majandus Juhi must päev Eestit enim mõjutanud inimene (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Võidukas üksik sotsialist Sisseränne turgutab Rootsi majandust (3) Süürias küpseb järgmine sõda (5) Eesti kaitseväelased võivad naasta Iraaki Arvamus Päeva karikatuur Margus Laidre: sõja paradoksid ja diplomaadi tõde (1) Võidukas üksik sotsialist Juhi must päev Eestit enim mõjutanud inimene (1) Kõige kiuste ikka tipus (1) Juhtkiri: selge sõnum kurjategijatele Juhan Mellik: Ameerika otsib mässumeelset Postimees 1992. aastal: toiduabi kaudu Ukraina armeesse Ene Pajula veste: kas palgalõhe ikka on sugudega seotud, küsib mammi (11) Peep Leppik: õpetamine teaduse ja moe vahel (13) Kultuur Nädala plaat. Soe plaat külmalt maalt Luulehetk – hetk luules Kosutav krimka Kirunalt Enne ja pärast torne «Deadpool» pakub sõbrapäevaks sõgedat meelelahutust Aja auk. Beyonce ja mustad pantrid Kilisev-kolisev, lõhnav-lehkav revolutsioonide häll (1) Kuidas mõista Jaan Kaplinskit Ryoji Ikeda universumi sisekaemus Sport Spordi lühiuudised Kõige kiuste ikka tipus (1) Ukraina kuulsus lihvib Tartus olümpiakavasid Postimees MM-rallil: lumesadu hoiab Tänakut Rootsis tippkonkurentsis Nõlvak ja Tiisaar teevad uuel alal avastardi Iraanis Dopinguga hädas Keenia sai olümpia eel kaks kuud armuaega Tarbija Jurist vastab Töökoha saamiseks tuleb CV koostamisega vaeva näha Gravitatsioonilained leiti üles Portfoolio täiendab CVd AK Peeter Langovitsi tagasivaade: psühhiaatriahaigla suurpõleng (2) Margus Laidre: sõja paradoksid ja diplomaadi tõde (1) Nädala plaat. Soe plaat külmalt maalt 10 sündmust Eesti merendusajaloost Valitsuse sõbrapäev Kuumad kinnisvarauudised Lõputu vastlapäev Küsimused lollide klubile Vladimir Sazonov: Daesh ja usufanatismi ilmingud (5) Noor kaardivägi Aja auk. Beyonce ja mustad pantrid Peep Leppik: õpetamine teaduse ja moe vahel (13) Ryoji Ikeda universumi sisekaemus Arter Fantaasiale vahelduseks episoode päriselust Sildarud on konkurentidega võrreldes asjaarmastajad (6) Margit Härma: kaotatud ja leitud lähedus Henrik Hololei, täisverd eurooplane (2) Staarkirurg tõmbas kõik haneks Mees, kes otsustab hetkega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fantaasiale vahelduseks episoode päriselust

1 min lugemist
FOTO: Kanal 11

Kunagi n-ö meestekanalina ellu kutsutud Kanal 12 pakub juba pikemat aega vaatamist kogu perele. Näiteks võib tuua kaks dokumentaalfilmi, mis kajastavad Teise maailmasõja sündmusi ning toonaseid mõjukaid isikuid.

Tellijale Tellijale

Esimene film kannab pealkirja «Molotovi salasepitsused» («Molotov – The Man Behind the Cocktail», Saksamaa 2010), ja nagu pealkirigi viitab, keskendub see mehele, kes seisis NSV Liidu välisministrina aastaid Stalini kõrval, pidas kõnelusi Hitleri ja Goebbelsiga ning suhtles Roosevelti ja Churchilliga. Ta oli üks väheseid Stalini siseringi liikmeid, kes 1930ndate puhastuse üle elas, ja tema nimi on ajalukku läinud ka salalepingu tõtu, mille teiseks pooleks oli Saksamaa välisminister Joachim von Ribbentrop. Molotov jäi välisministriks ja stalinistiks ka pärast Stalini surma. Tegu on ühe 20. sajandi pikema karjääriga poliitikuga, kes tegutses nii halbadel kui ka headel aegadel ja «kinkis» oma nime ka maailma kuulsaimale kokteilile.

Teine film «Hitleri ultimaatum» («Hitler’s Ultimatum», Saksamaa 2008) algab tund aega hiljem. 1938. aastal oli kogu Euroopal põhjust rõõmu tunda, sest Müncheni konverentsil leppisid Suurbritannia, Prantsusmaa ja Itaalia kokku, et rahu tagamiseks lubatakse Hitleri-Saksamaal võtta endale Tšehhi küljest Sudeedimaa. Mis toimus sellel konverentsil tegelikult, kuidas juhtus nii, et Euroopa lasi end sedasi lollitada, millise ultimaatumi Hitler neile riikidele päriselt esitas, sellest saabki dokfilmi vaadates aimu.

12.02.2016 15.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto