Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.02.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Esikülg 12. veebruar Tänavakraaklus on jõudnud parlamenti (2) IT-mehe suur suu tõi talle kriminaalasja kaela Tembeldati töökohal kapo nuhiks (10) Majandus Arvato lubab arendajatele tipp-palka Suurvallandamine Keilas: käis pauk ära ja oli vaikne (2) Majanduse lühiuudised Ettevõtjad: täna PKC, homme keegi järgmine (2) Välismaa Välismaa lühiuudised Gruusia välisminister: poliitilises mõttes on suhted Venemaaga endised NATO muudab inimkaubitsejate elu raskemaks (2) Tegevuskava Gruusiale ei paista Arvamus Veebikommentaarid Päeva karikatuur Andrus Karnau: haldusreformi poliitiline risk (2) Margus Kurm: Kenderi jutu kirjanduslikul väärtusel pole karistusõiguse seisukohast mingit tähendust (63) Olev Remsu: paavst ja patriarh kohtuvad. Mis on selle sündmuse tagamaad? (7) Aarne Mäe: ilma sadamata kaptenite küla (1) Juhtkiri: alati valus koondamine (1) Postimees 1927. aastal: õppelaenude piiramisest Kultuur Jaan Kaplinski: Inimene on osalt ikka saladus, ka iseendale (3) Arhitekt Veljo Kaasik- pöörde tekitaja (1) Suri legendaarne raamatuillustraator Siima Škop Ülo Vilimaa värskendas meie balletti Riigi kultuuri-, spordi- ja teaduspreemia laureaadid Sport Spordi lühiuudised Norra hooldemees aitas Kalev Ermitsa MK-sarja etapil 19. kohale Korraldajate kiirustamine pani Sildaru kehva seisu Pärn: tean, et sellistes oludes saab sõita Miks toimuvad X-mängud Euroopas? Tarbija Mustamäel alustab tööd meelelahutuskeskus Katse: kas sõita Piiterisse bussi või rongiga Tartu Promenaadi väljaku idee ootab oma aega Ülikool plaanib omaette oleku tube (1) Idaringi pikendus tõi kõnniteeootuse Haridusuurijad: sookvoodid on hilinenud Laval seguneb kaks kauget aega Noormehed jääpurjetavad läbi elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1927. aastal: õppelaenude piiramisest

1 min lugemist
Rapiiriduell ehk mensuur Liivimaalt pärinevate baltisakslaste korporatsioonis Livonia. FOTO: Postimees.ee

Kõigil üliõpilastel pole mitte jõukaid vanemaid, kes üliõpilasest poegadele ja tütardele mitmetuhandelisi kuutoetusi anda võiks. Ega mahu ka kõik üliõpilased teenistuskohtadele, mille kõrval edasiõppimine võimalduks. 

Pealegi ei saa teenistuses olla mitmete teaduskondade üliõpilased, kelle õpingud tingivad loengutest osavõtu ja üldse intensiivsemat tööd. Kui õigusteaduskonna ja selle kaubanduse osakonna üliõpilaste arv praegu suurem on, kui kõigis teistes teaduskondades kokku, siis on see eeskätt just sellega seletatav, et õigusteaduskonna üliõpilastel võimalus on teenistuskohti pidada ja üldse mitte ülikoolilinnas viibida ega loenguil käia.

See tõendab, et meie üliõpilaste aineline seisukord kuigi hiilgav ei ole, õigem öelda, seisukord on raske. Päästeabinõuks on seni olnud õppelaen; seda on praktiseeritud juba kaugemaid aastaid, sest ajast peale, kui tegutseb Tartus Eesti Laenu-Hoiu Ühisus. Nüüd on seisukord ja asjaolud sundinud E. L.-H. Ühisust üliõpilaslaenusid piirama. Neid antakse edaspidi ainult niipalju välja, kui palju tuleb sisse endiste laenude protsentidest ja laenude tasumisest.

Edasi on sõna üliõpilaskonnal enesel, üliõpilaskonna edustusel. Tuleb mingisugune pääsetee leida. 12.02.1927

Seotud lood
11.02.2016 13.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto