T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NATO muudab inimkaubitsejate elu raskemaks

Jürgen Tamme
Facebook
Comments 2
Eile teel Türgist Kreekasse päästetud migrandid.
Eile teel Türgist Kreekasse päästetud migrandid. Foto: SCANPIX

Mullu üle miljoni ning tänavu kümneid tuhandeid migrante meritsi Euroopasse toonud rändekriis mõjutab ka NATOt. Eile Brüsselis lõppenud NATO kaitseministrite kohtumisel otsustasid liitlasriigid saata Türgit ja Kreekat eraldavale Egeuse merele alliansi sõjalaevad.

Palve alustada mereväeoperatsiooni peamisel Euroopasse viival rändeteel esitasid ühiselt Türgi, Kreeka ja Saksamaa. Esimese seesuguse NATO mereväeoperatsiooni eesmärk on tõkestada Egeuse merel inimkaubitsejate ja kriminaalsete rühmituste tegevust, ütles NATO peasekretär Jens Stoltenberg eile ajakirjanikele.

«See (NATO laevade saatmine – toim) ei seisne üksnes põgenikepaatide peatamises ja tagasi tõrjumises,» selgitas Stoltenberg, kelle sõnul on NATO ülesanne koguda infot ja jälgida olukorda, et hoida ära inimkaubandust ja kriminaalset tegevust. Ühtlasi peaks NATO sõjalaevade ilmumine merele panema inimkaubitsejad juba varem mõtlema võimalike tagajärgede peale.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles