Sisukord
Talisport
Tänane leht
12.02.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Esikülg 12. veebruar Tänavakraaklus on jõudnud parlamenti (2) IT-mehe suur suu tõi talle kriminaalasja kaela Tembeldati töökohal kapo nuhiks (10) Majandus Arvato lubab arendajatele tipp-palka Suurvallandamine Keilas: käis pauk ära ja oli vaikne (2) Majanduse lühiuudised Ettevõtjad: täna PKC, homme keegi järgmine (2) Välismaa Välismaa lühiuudised Gruusia välisminister: poliitilises mõttes on suhted Venemaaga endised NATO muudab inimkaubitsejate elu raskemaks (2) Tegevuskava Gruusiale ei paista Arvamus Veebikommentaarid Päeva karikatuur Andrus Karnau: haldusreformi poliitiline risk (2) Margus Kurm: Kenderi jutu kirjanduslikul väärtusel pole karistusõiguse seisukohast mingit tähendust (63) Olev Remsu: paavst ja patriarh kohtuvad. Mis on selle sündmuse tagamaad? (7) Aarne Mäe: ilma sadamata kaptenite küla (1) Juhtkiri: alati valus koondamine (1) Postimees 1927. aastal: õppelaenude piiramisest Kultuur Jaan Kaplinski: Inimene on osalt ikka saladus, ka iseendale (3) Arhitekt Veljo Kaasik- pöörde tekitaja (1) Suri legendaarne raamatuillustraator Siima Škop Ülo Vilimaa värskendas meie balletti Riigi kultuuri-, spordi- ja teaduspreemia laureaadid Sport Spordi lühiuudised Norra hooldemees aitas Kalev Ermitsa MK-sarja etapil 19. kohale Korraldajate kiirustamine pani Sildaru kehva seisu Pärn: tean, et sellistes oludes saab sõita Miks toimuvad X-mängud Euroopas? Tarbija Mustamäel alustab tööd meelelahutuskeskus Katse: kas sõita Piiterisse bussi või rongiga Tartu Promenaadi väljaku idee ootab oma aega Ülikool plaanib omaette oleku tube (1) Idaringi pikendus tõi kõnniteeootuse Haridusuurijad: sookvoodid on hilinenud Laval seguneb kaks kauget aega Noormehed jääpurjetavad läbi elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks toimuvad X-mängud Euroopas?

1 min lugemist
Norra lumelaudur Stale Sandbech Aspeni X-mängudel kõrgel õhulennul. FOTO: SCANPIX

X-mängud on ameeriklaste leiutis ja eelkõige teataksegi USAs peetavaid suviseid ja talviseid võistlusi. Kuna 1990ndatel läks jõuproov suure hooga käima ja publiku huvi oli suur, hakati hakati X-mänge loomulikult korraldama ka Aasias, Euroopas ja Ladina-Ameerikas. 2013. aastal otsustas aga võistluste korraldaja ESPN, et kahjumlikest ettevõtmistest tuleb loobuda, ja nii jäid alles vaid USAs peetavad võistlused. 

Tellijale Tellijale

Nüüd on otsustatud taas kombata rahvusvahelist turgu ja veebruari lõpus jõuavad X-mängud esmakordselt Skandinaaviasse, kui 24.–28. veebruarini võisteldakse Oslos. Euroopas on nimekas võistlus tagasi pärast kolmeaastast pausi – viimati jagati vanas maailmas medaleid 2013. aastal, kui suvised mängud peeti Barcelonas ja Münchenis ning talvised Prantsusmaal Tignes'is. Tignes'is peeti talviseid X-mänge koguni neljal korral (2010–2013).

Eelmisel korral ei osutunud X-mängude laienemine rahvusvahelisele areenile edukaks, kuna langesid ka USAs peetavate n-ö originaalsete võistluste vaatajanumbrid. Nüüd otsustas ESPN uuesti proovida, kuna võistlusele on õla alla pannud ka Oslo linnavalitsus ja sealne telekanal TV2.

Praeguse seisuga on räägitud ka võimalikust pikemast koostööst ehk Oslo X-mängudest võib saada iga-aastane sündmus. Siiski ei asenda see USAs peetavaid talviseid X-mänge – Aspeni võistluspaigaga on kokkulepe sõlmitud vähemalt 2019. aastani. 

11.02.2016 13.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto