Sisukord
Uudised
Tänane leht
12.02.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Esikülg 12. veebruar Tänavakraaklus on jõudnud parlamenti (2) IT-mehe suur suu tõi talle kriminaalasja kaela Tembeldati töökohal kapo nuhiks (10) Majandus Arvato lubab arendajatele tipp-palka Suurvallandamine Keilas: käis pauk ära ja oli vaikne (2) Majanduse lühiuudised Ettevõtjad: täna PKC, homme keegi järgmine (2) Välismaa Välismaa lühiuudised Gruusia välisminister: poliitilises mõttes on suhted Venemaaga endised NATO muudab inimkaubitsejate elu raskemaks (2) Tegevuskava Gruusiale ei paista Arvamus Veebikommentaarid Päeva karikatuur Andrus Karnau: haldusreformi poliitiline risk (2) Margus Kurm: Kenderi jutu kirjanduslikul väärtusel pole karistusõiguse seisukohast mingit tähendust (63) Olev Remsu: paavst ja patriarh kohtuvad. Mis on selle sündmuse tagamaad? (7) Aarne Mäe: ilma sadamata kaptenite küla (1) Juhtkiri: alati valus koondamine (1) Postimees 1927. aastal: õppelaenude piiramisest Kultuur Jaan Kaplinski: Inimene on osalt ikka saladus, ka iseendale (3) Arhitekt Veljo Kaasik- pöörde tekitaja (1) Suri legendaarne raamatuillustraator Siima Škop Ülo Vilimaa värskendas meie balletti Riigi kultuuri-, spordi- ja teaduspreemia laureaadid Sport Spordi lühiuudised Norra hooldemees aitas Kalev Ermitsa MK-sarja etapil 19. kohale Korraldajate kiirustamine pani Sildaru kehva seisu Pärn: tean, et sellistes oludes saab sõita Miks toimuvad X-mängud Euroopas? Tarbija Mustamäel alustab tööd meelelahutuskeskus Katse: kas sõita Piiterisse bussi või rongiga Tartu Promenaadi väljaku idee ootab oma aega Ülikool plaanib omaette oleku tube (1) Idaringi pikendus tõi kõnniteeootuse Haridusuurijad: sookvoodid on hilinenud Laval seguneb kaks kauget aega Noormehed jääpurjetavad läbi elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suri legendaarne raamatuillustraator Siima Škop

1 min lugemist
Lumivalgeke, Siima Škop FOTO: Repro

Täna suri 95-aastasena legendaarne raamatuillustraator Siima Škop.

«Meie kallis ema, vanaema ja vanavanaema kunstnik Siima Škop lahkus täna, 11.veebruaril, igaviku teele,» teatas tema tütar Zoja Mellov omaste nimel.

Eesti raamatukunstnik ja plakatist Škop sündis 18. juunil 1920. aastal Tartus. Ta lõpetas aastal 1938 Tallinna Juudi Eraühisgümnaasiumi.

Aastatel 1938–1940 õppis ta juuksuriametit, kuid aastatel 1940–1941 jätkas haridusteed Jaan Koorti nimelises Riigi Rakenduskunsti Koolis. 1941. aastal evakueerus ta Nõukogude tagalasse, ta elas ja töötas Uljanovskis ning Usbekistanis, Fergana oblastis.

Škop lõpetas 1948. aastal Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi  graafikuna.

Ta oli aastatel 1951– 1953 Kunstifondi graafika eksperimentaalateljee juhataja, aastatel 1965–1972 oli ta kirjastuse Valgus  kunstilise toimetuse juhataja, hiljem vabakunstnik.

Škop on illustreerinud lasteraamatuid, peamiselt muinasjutte ja maailmaklassikat. Tema tuntumad raamatud on «Pöial-Liisi» (1956), «Väike Mukk» (1959), «Une-Mari, Päris-Mati ja Tups» (1979), «Hõbeuisud» (1986).

Seotud lood
11.02.2016 13.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto