Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus tippkeskus koondab uurijaid folkloristidest arvutilingvistideni

Mare Kõiva kinnitusel ei jää uues tippkeskuses tähelepanuta ka kirjandusmuuseumi kuulsad Jakob Hurda kogud. FOTO: Kristjan Teedema

Hiljuti tehti teatavaks üheksa teaduse tippkeskust, mis saavad kaheksa aasta jooksul arvestada Euroopa Liidu regionaalarengu fondi toetusrahaga. Humanitaaria valdkonnast rahastatakse kirjandusmuuseumi juhitavat Eesti-uuringute tippkeskust.

Tellijale Tellijale

Kirjandusmuuseum juhtis tippkeskust ka aastatel 2001-2007, eelmisel rahastusperioodil võitis konkursi Valter Langi juhitud Tartu ja Tallinna Ülikooli hõlmanud Kultuuriteooria tippkeskus. Keeletehnoloogid osalesid eelmistes voorudes arvutusteaduse tippkeskuse koosseisus ja liitusid seekord humanitaaridega.

«Kuigi olime kindlad, et meil on hea taotlus oli seekordne konkurss tihe ja võistlesid väga tugevad uurimisrühmad,» tunnistas loodava tippkeskuse juht Mare Kõiva. «Üllatusena selgus, et saime humanitaar- ja sotsiaalteaduste peale ainsana positiivse otsuse.

13.02.2016 16.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto