Sisukord
Kultuur
Postimees
16.02.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Nädalavahetuse rahvakogunemisi märgistasid parkimistrahvid Tagakülg Riik hakkab rongavanema asemel ise elatist maksma (3) Minister taunis riigikaitsetöötajate kuulumist Odini sõdalaste sekka Politsei püüdis punase tule eirajaid Eesti lühiuudised Maarjamäe loss valmistub suureks remondiks NATOt pitsitab Kaliningradi pudelikael (3) Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Majandus Majanduse lühiuudised Tulu deklareerimist takistas tehniline tõrge Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Välismaa Kahtlus: Rooma paavst harrastas kuramaaži Välismaa lühiuudised Ukrainlastel on Jatsenjukist lõplikult kõrini Süüria umbsõlm ei hargne Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Arvamus Veebikommid Eerik-Niiles Kross: Putini sõda kui silmamoondus (29) Arko Olesk: haruldased teaduslained (1) Juhtkiri: raporteid loetagu rahulikult, rahu nimel Hannes Vallikivi: piirist kunsti ja keelatud porno vahel (10) Ahto Lobjakas: Odini püss seinal (41) Postimees 1934. aastal: mustamütsimeeste koosolek Kultuur Ants Juske kolm hüpet Nii nad tapsidki meie Ferdinandi… Taanlaste sõjafilm seab vaataja ebamugavasse olukorda Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: järjekordne elu tähtsaim hooaeg Kolm suursoosikut jätkavad tiitlijahti, avalöögi teevad PSG ja Chelsea Koondist kannustavad lisajõud ja uus lootus Norbert Hurt: Flora koormused on läinud intensiivsemaks ja individuaalsemaks Tallinn Nädalavahetuse rahvakogunemisi märgistasid parkimistrahvid Tarbija G5, Z6, S7, P9, M10 ja Mi5 – staaripotentsiaaliga uustulnukad Tartu Lasteaedade ja rattateede euroraha hakkas liikuma Veebruar üllatab suurveega Parem varblane peos Kui taastaks pool Kivisilda? (1) Tartlaste idee aitab tuhandeid sportlasi Viljandist tulija töötab Toomemäel Pastorist laulupeopresident kahe tule vahel (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nii nad tapsidki meie Ferdinandi…

2 min lugemist
Dokumentaalfilmi «Põlev meri» autor Gianfranco Rosi (paremal) vaatab Berliinis tõtt ühe oma filmi tegelase Samuele Pucilloga. FOTO: Reuters / Scanpix

Filmifestivalid on erinevad. Kord on nii, et kohe alguses saab latt kõrgele seatud, teinekord jääb oodata-loota, et siiski ka desserdini jõutakse. Seekordse Berliini festivali alguspäevad pole filmielamustega just hellitanud.

Tellijale Tellijale

Screen Daily kriitikutelt on saanud kõrgemaid hinnanguid Itaalia dokumentaal «Põlev meri». Tõsi, teema ise on enam kui põletav. Meritsi Euroopasse jõudvad pagulashordid, paljud neist just väikese, 20 000 km2 pindala ja umbes kuue tuhande elanikuga Lampedusa saare kaudu. Väikesaare igapäevaelu ja selle kõrval hargnev. Kui aga sündmustele nii lähedal olla, siis võiks ju unustada ametliku poliitretoorika ning keskenduda tegelikele probleemidele.

Filmis mainitakse küll hinda, mida aafriklased Euroopa kruiisi eest välja peavad käima, kuipalju maksavad paremad kohad (1500 eurot) ja et laevatrümmis saab ka poole odavamalt. Ainult et laevatrümmi füüsilistele katsumusele ei pruugi isegi täie tervise juures noored mehed, nagu neid ekraanil näeme, vastu pidada.

15.02.2016 17.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto