Sisukord
Kultuur
Postimees
16.02.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Nädalavahetuse rahvakogunemisi märgistasid parkimistrahvid Tagakülg Riik hakkab rongavanema asemel ise elatist maksma (3) Minister taunis riigikaitsetöötajate kuulumist Odini sõdalaste sekka Politsei püüdis punase tule eirajaid Eesti lühiuudised Maarjamäe loss valmistub suureks remondiks NATOt pitsitab Kaliningradi pudelikael (3) Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Majandus Majanduse lühiuudised Tulu deklareerimist takistas tehniline tõrge Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Välismaa Kahtlus: Rooma paavst harrastas kuramaaži Välismaa lühiuudised Ukrainlastel on Jatsenjukist lõplikult kõrini Süüria umbsõlm ei hargne Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Arvamus Veebikommid Eerik-Niiles Kross: Putini sõda kui silmamoondus (29) Arko Olesk: haruldased teaduslained (1) Juhtkiri: raporteid loetagu rahulikult, rahu nimel Hannes Vallikivi: piirist kunsti ja keelatud porno vahel (10) Ahto Lobjakas: Odini püss seinal (41) Postimees 1934. aastal: mustamütsimeeste koosolek Kultuur Ants Juske kolm hüpet Nii nad tapsidki meie Ferdinandi… Taanlaste sõjafilm seab vaataja ebamugavasse olukorda Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: järjekordne elu tähtsaim hooaeg Kolm suursoosikut jätkavad tiitlijahti, avalöögi teevad PSG ja Chelsea Koondist kannustavad lisajõud ja uus lootus Norbert Hurt: Flora koormused on läinud intensiivsemaks ja individuaalsemaks Tallinn Nädalavahetuse rahvakogunemisi märgistasid parkimistrahvid Tarbija G5, Z6, S7, P9, M10 ja Mi5 – staaripotentsiaaliga uustulnukad Tartu Lasteaedade ja rattateede euroraha hakkas liikuma Veebruar üllatab suurveega Parem varblane peos Kui taastaks pool Kivisilda? (1) Tartlaste idee aitab tuhandeid sportlasi Viljandist tulija töötab Toomemäel Pastorist laulupeopresident kahe tule vahel (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ants Juske kolm hüpet

3 min lugemist
Ants Juske ja Hannes Starkopfi installatsioon «Ants Juske». Aasta on 1998. FOTO: Lauri Kulpsoo

Ants Juske elus oli kaks kõrgperioodi. Esimene oli lühem ja madalam, siis oli noorur spordiringkondades tuntud kui kolmikhüppaja. Ülikoolis kunstiajalugu õppides unustas ta spordi ning elas lustlikku tudengielu koos kõigega, mis sinna juurde kuulub. Esmalt muidugi eneserikastamine, teadmiste ja elamuste kogumine, ent seda ka väljaspool raamatuilma, näiteks ülikooli kohvikus või õllekas. Pidu ja pillerkaar!

Tellijale Tellijale

Siit kasvas välja teine tõus. Selle esimene samm oli vägev. Koos põlvkonna- ja ülikoolikaaslase Linnar Priimäega kirjutasid nad 1978. aastal 12-masinakirjaleheküljelise omakirjastusliku manifest-essee «Tartu sügis». Tekst on loodud efektses sõnastuses ning võtab kokku 1970ndate vaimsed suundumused.

Noormehed tegid oma läkituse valmis, tippisid sellest mõne eksemplari, andsid sõpradele lugeda ning siis haaras kõiki õhin. Vaat see on kümnesse lask! Et kirjutisel oleks mõju, polnud vaja seda ametlikult trükkida ja tiražeerida. «Tartu sügis» levis kulutulena ise. Seda paljundati masinakirjas ning jagati oma sõpradele. Selle kohta öeldi tollal, et lugejaskond kasvab geomeetrilise progressioonina.

15.02.2016 17.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto